26.10.2008, Jaroslav Wollmann

Vysočina poprvé prohrála venku

Vysočina poprvé prohrála venkuSouboj druhého s prvním byl k vidění v nedělním podvečeru v Ďolíčku. Domácím vyšel náramně úvod druhého poločasu, kdy se dvakrát za záda Jana Vojáčka trefil Jan Morávek. Svěřenci Karola Marka příliš příležitostí ke skórování neměli, a tak poprvé odjíždějí ze stadionu soupeře bez bodového zisku. Hráči Bohemians porazili Vysočinu 2:0.

Bohemians 1905Bohemians 1905
13.kolo, neděle 26.10.2008, 17:00
2:0
(0:0)

Branky: 46. a 51. Morávek.
ŽK: Slezák, Janek - Schneider, Kadlec, Lovětínský, Vepřek.
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Večeřa.
Diváci: 7258
Bohemians 1905: Sňozík - Janek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Bartek (46. Slezák), Adam, Morávek, Róth - Ibragimov (81. Moravec), Hartig (69. Škoda)
FC Vysočina: Vojáček - Veselý (53. Urban), Tlustý, Kadlec, Vepřek - Gabriel, Gába (68. Lovětínský), Schneider, Cihlář (53. Kaplan) - Faldyna, Rabušic

Kouč Karol Marko učinil oproti domácímu duelu s Čáslaví dvě změny. Veselý nahradil Urbana, což znamenalo jeho zatažení na post pravého beka a vysunutí Gabriela do zálohy. Méně už se čekalo zařazení Schneidera do středu zálohy místo Lovětínského.
Před utkáním se na stadionu Bohemians 1905 konaly oslavy titulu, který Klokani získali před 25 lety a slavnostní atmosféra ve vršovickém Dolíčku vydržela po celý zápas. Na trávníku se objevili všichni tehdejší mistři a v hledišti jim tleskalo přes sedm tisíc diváků. Bohemians nastoupili v retro dresech bez sponzorů přesně podle vzoru roku 1983 a přinesly jim štěstí.
V prvním poločase se hrála takticky vedená bitva. Vysočina domácí nepustila do tradičního tlaku a hrál se vyrovnaný fotbal bez velkých příležitostí. Ke střelám se propracoval jen Adam a na druhé straně po nebezpečném závaru při rohovém kopu střílel Gába těsně vedle levé tyče.
Nástup do druhého poločasu vyšel domácím skvěle. Minutu po pauze přišel centr do jihlavského vápna, domácí Slezák zvítězil v hlavičkovém souboji a připravil gól pro Jan Morávka. O pět minut později vypracoval výbornou akci Hartig a z malého vápna po dvou kličkách soupeřovým obráncům zakončil znovu supertalent Morávek.
Vzápětí kouč Marko vsadil vše na ofenzívu, když místo Veselého a Cihláře nastoupili Urban a Kaplan. Vysočina se začala více tlačit kupředu, míč měla častěji na svých kopačkách, ovšem šance Faldyny a zejména Kaplana vychytal Sňozík. V poslední desetiminutovce už Vysočina nenašla energii na tlak či korekci stavu a naopak to byli Bohemians, kteří za frenetického povzbuzování zaplněného publika dotáhli zápas k poklidné a zasloužené výhře, která je posunulo do čela tabulky. Vysočina v Ďolíčku podruhé v řadě nebodovala a neskórovala.