12.09.2008, Jaroslav Wollmann

Vysočina otočila zápas a poskočila na postupové příčky!

Vysočina otočila zápas a poskočila na postupové příčky!Jak důležité je mít v sestavě útočníka Petra Faldynu se znovu projevilo v sedmém kole. Kanonýr jihlavských fotbalistů dvěma góly otočil průběh utkání s Karvinou a velkou měrou se tak zasloužil o čtvrté vítěství Vysočiny v této sezóně. Svou třetí letošní brankou zvýšil v 58. minutě vedení domácích na 3:1 Michal Kadlec. V průběhu utkání se na hřiště podíval i navrátilec Tomáš Kaplan a spolu se svými spoluhráči se mohl radovat ze zisku tří bodů za výhru 3:2.

7.kolo, pátek 12.9.2008, 19:00
3:2
(1:1)
KarvináKarviná

Branky: 22. a 47. Faldyna, 58. Kadlec - 13. Brezničan, 88. Ficek.
ŽK: Dupal, Gabriel, Kadlec, Rabušic - Buryán, Dittrich.
Rozhodčí: Zelinka - Čecháček, Vysloužil.
Diváci: 1600
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (73. Veselý), Gába, Lovětínský, Cihlář (90. Oliveira) - Rabušic (61. Kaplan), Faldyna
Karviná: Kučera - Juska, Jelič, Buryán, Brezničan - Macek (Juroszek), Ficek, Rýdel, Jursa (79. Milosavljev), Dittrich (64. Sourada) - Richter

Kouč Karol Marko se nenechal zlákat možností postavit do základní sestavy zkušeného navrátilce Tomáše Kaplana, přesto hned 2 změny v sestavě učinil. Na pravém kraji zálohy nahradil Veselého uzdravený Dupal a ve středu zálohy místo Schneidera hrál Lovětínský.

První stoprocentní příležitost si v šesté minutě vytvořil Rabušic. Střelou bez přípravy po Faldynově centru ale pouze prudce orazítkoval levou tyč branky hostů. Karvinští se před bránu Vysočiny dostali až v 13. minutě a hned se radovali z gólu. Brezničan si nejvýše vyskočil na rohový kop a hlavou umístil míč do sítě. Radost z vedení ale Karvinským vydržela jen devět minut. Obrovskou hrubku totiž předvedl hostující Jelič, malou domů poslal přímo Faldynovi a ten neměl se zakončením nejmenší problém. Obrat skóre mohl pět minut nato dokonat Dupal, ale z úhlu nastřelil pouze břevno Kučerovy branky.

I po přestávce to byli domácí, kdo držel otěže zápasu pevně v rukou. Vedoucí branka proto na sebe nenechala dlouho čekat. Agilní Rabušic po dvacetimetrovém sprintu naservíroval v 47. minutě míč na malé vápno Faldynovi a Kučera proti jeho střele k pravé tyči neměl nárok. Další jihlavská branka se zrodila o jedenáct minut později po rohu a Kadlecově hlavičce. V 86. minutě mohl výsledek přikrášlit Cihlář, ale svůj nájezd na gólmana nevyřešil ideálně. Naopak hosté vykřesali jiskřičku naděje, když v 88. minutě Vojáčkově prudkou střelu vyrazil pouze před sebe a Sourada duel zdramatizoval. Jihlava si však vítězství pohlídala. Na závěr si neodpustíme něco málo čísel. Vysočina na domácí půdě naposledy prohrála 19.10.2007, v roce 2008 v ligovém či pohárovém utkání prohrála pouze třikrát a neporazitelnost drží v dosavadní podzimní sezóně, což je sedm duelů!

7.kolo | FC Vysočina - Karviná | 3:2
21.kolo | Karviná - FC Vysočina | 1:1