04.10.2019, Redakce

Vysočina otočila nepříznivý stav a drží sérii výher

Vysočina otočila nepříznivý stav a drží sérii výherCesta FC Vysočina k šesté domácí výhře v řadě byla pořádně trnitá. Dobře hrající Sokolov šel v Jihlavě do brzkého vedení, ovšem žlutí dokázali ještě do poločasu vyrovnat díky Lukáši Vaculíkovi. Vedení na stranu FCV strhl ve druhém dějství Lamin Jawo a když domácí přečkali tlak Sokolova, tak znovu přesně pálil kapitán. Vysočina tak mohla slavit důležité vítězství 3:1 (1:1).

11.kolo, pátek 4.10.2019, 18:00, sestřih
3:1
(1:1)
SokolovSokolov

Góly: 43. Vaculík, 56. Jawo, 81. Vaculík – 4. Selnar.
ŽK: 38. Štípek, 75. Hošek.
Rozhodčí: Klíma – Kotalík, Dohnálek.
Diváci: 873
FC Vysočina: Vejmola – Svoboda (46. F. Novotný), Tlustý, Pojezný, Javůrek – Vaculík (C), Lacko – Smejkal, Fortelný (84. Koubek), Mikuš (72. Rezek) – Jawo
Sokolov: Šiman – Šmehyl, Hošek, A. Čihák, Jakub Dvořák II. (C) – Machuča, Stropek – Štípek (85. Fišer), Selnar (88. Šulc), Machek – Štursa (62. Vávra)

Kouč Radim Kučera v sestavě učinil tři změny oproti duelu s Žižkovem, když místo Tijaniho, Rezka a Klobásy nastoupili dorostenec Pojezný, Vaculík a Mikuš

Úvodní aktivita Vysočiny kýžené ovoce nepřinesla, naopak hosté šli už ve 4. minutě do vedení! Selnar se dostal za obranu Vysočiny a Vejmola neměl na jeho střelu nárok – 0:1. O dvě minuty později měl na hlavě vyrovnání Jawo po centru Javůrka, ale zakončil příliš vysoko. Urostlý útočník zakončoval jihlavskou akci i v 15. minutě, ale po rohu trefil jen blokujícího stopera. Ve 21. minutě zpoza vápna natáhl Selnar a hodně protáhl Vejmolu.  V 32. minutě vlevo krásně unikl Smejkal, ale jeho střílený centr před brankou nenašel ani Jawa, ani Mikuše. V 39. minutě po dalším Javůrkově centru hlavičkoval Jawo, ale opět mimo. Kýžené a zasloužené vyrovnání trefil kapitán Vaculík až ve 43. minutě. Dostal se ve vápně k míči a svoji nepříliš prudkou střelu poslal přesně k tyči - 1:1. V poslední minutě prvního dějství si na centr Vaculíka naběhl Tlustý, ale hlavou minul branku.

Do druhé půle nahradil Svobodu na pravém beku Novotný. Vysočina se od prvních minut tlačila do ofenzívy, ale dlouho se nemohl proti koncentrované defenzívě Sokolova prosadit. Navíc zelení nevynechali jedinou příležitost k rychlému kontru. A byl to právě rychlý brejk v podání Jihlavy, který vedl k brance na 2:1! Fortelný vyslal na křídla Smejkala, jenž se neukvapil a poté posadil ideální centr na zcela volného a přesně hlavičkujícího Jawa! V 60. minutě se po rychlé kombinaci dostal k zakončení ve vápně Fortelný, ale na dlouhou nohu přestřelil. V 65. minutě rozehráli Vaculík a Fortelný roh, na centr prvně jmenovaného si naskočil Jawo a svoji hlavičku poslal těsně vedle. V 69. minutě žlutí obléhali branku Baníku, ale výsledkem byla jen střela Smejkala, která letěla hodně mimo prostor tří tyčí. Vzápětí se hosté radovali z vyrovnání, ale stalo se tak z ofsajdu. Hosté přidali a v 73. minutě Štípek poslal z pravé strany centr do vápna, kde se k míči dostal Selnar, ovšem branku hodně minul. Vysočina v této fázi čelila velkému tlaku hostů a v 79. minutě po rohovém kopu Machka a následném velkém závaru ji od vyrovnání po ráně Čiháka zachránil jen fantastický reflex Vejmoly na brankové čáře! A tak platilo okřídlené nedáš – dostaneš! V 81. minutě potáhl rychlý brejk Fortelný, za obranou našel Rezka, ten přiklepl Vaculíkovi a ten se trefil nechytatelně k tyči – 3:1! V 87. minutě mohli postupně zvýšit Javůrek, Jawo nebo Koubek, ale zelení se i s přispěním štěstí ubránili. V 90. minutě ještě domácím zatrnulo po tečované střele Machuči, z níž byl pouze roh. Na druhé straně byl Vaculík blízko hattricku, když jeho standardka proskákala těsně vedle tyče.

11.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 3:1
25.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 1:3