20.08.2010, Miroslav Fuks

Vysočina nezvládla ani druhý pokus o bodový import

Vysočina nezvládla ani druhý pokus o bodový importFotbalisté FC Vysočina v novém ročníku II. ligy stále čekají na první důležité plusové body do tabulky pravdy. Na body ze hřiště soupeře jihlavští hráči nedosáhli na Julisce a tento nelehký úkol nezvládli ani na půdě Sezimova Ústí. Nováčkovi soutěže podlehli po matném výkonu 2:0 (0:0). Branky ve druhé části stříleli Aleš Kočí a Lukáš Mach.

Diváci: 1048
FC Táborsko: Doležal - Mašek, Macháček, Nesvadba, Čupr - Kočí, Jasanský, Javorek, Barteska (84. Předota) - Horka (79. Martínek), Mach.
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Šimáček, Tlustý, Gavrić – Dort (75. R.Demeter), Karlík, Görner (62. Bača) – Dolejš, Šimonek, Krutý (62. Tecl).

Kouč Luboš Urban dal důvěru stejné jedenáctce, která uspěla v domácím duelu proti Znojmu. Ti se mu však odvděčili hodně nevýrazným představením. Přesvědčivý výkon nepodali ani domácí hráči, přesto byli v poli aktivnější. V 6. minutě se ve velké šanci ocitl Barteska, ale jeho střela skončila metr nad bránou. Tentýž zkušený hráč v 36. minutě po individuálním průniku našel Maška, který vystřelil asi 3 metry vedle brány. Vysočina v první části promarnila dva velmi nadějné přímé kopy, které Dort a později Krutý poslali nad. Podobně dopadl i velmi nadějný brejk, který táhl Dolejš a našel Krutého. Ten ve velké šanci střelu prováhal a domácí míč zablokovali na roh.

Jihlavské zlepšení nepřinesla ani poločasová přestávka. Domácí toužili po premiérových bodech a těch se nakonec zaslouženě dočkali. V 59. minutě stoper Nesvadba nacentroval do vápna, kde propadl míč až na Kočího, který Sezimov Ústí poslal do vedení - 1:0. O 10 minut později bylo na stadiónku ještě veseleji. Vysočina neuhlídala standardku, míč opět propadl ve vápně a zde se nejrychleji zorientoval Mach - 2:0. Vysočina se poté pokoušela o tlak, ovšem ten byl proti hluboko zatažené obraně velmi platonický. Naopak se mohli radovat domácí, když Jasanský v 88. minutě vystřelil z hranice pokutového území a gólman Uvarenko zabránil třetímu gólu.