28.01.2015, Miroslav Fuks

Vysočina nad Spartou vedla, nakonec však 3:1 prohrála

Vysočina nad Spartou vedla, nakonec však 3:1 prohrálaSparta Praha dnes v přípravném utkání potvrdila úlohu favorita a zároveň znovu názorně ukázala, že se FC Vysočina proti letenskému celku v poslední době nedaří. Jihlavští fotbalisté se dokázali na Strahově ujmout vedení, když se trefil Augusto Batioja, ovšem kanonýr Lafata rychle skóre otočil a v závěru duelu ještě dokázal skórovat Brabec - 3:1 (2:1).

SpartaSparta
přát., středa 28.1.2015, 11:00, Strahov
3:1
(2:1)

Góly: 18. a 21. Lafata, 87. Brabec – 17. Batioja
Rozhodčí: Kovařík – Fišer, Ratajová
Sparta: Miller - Ljulka (46. Kadeřábek), Švejdík, Kováč (46. Brabec), Costa (46. Podaný) - Dočkal (46. Přikryl), Vácha (46. Mareček), Shala, Matějovský (60. Vacek), Krejčí (67. Breznaník) - Lafata (60. Konaté).
FC Vysočina: I. půle: Hanuš – Tlustý, Kryštůfek, Šourek (16. Krejčí), Hybš - Kliment, Kučera, Demeter, Batioja - Přeučil, Harba. II. půle: Blažek – Marek, Kryštůfek, Krejčí, Šulek – Kukoľ, Fulnek, Demeter, Bello – Mešanović, Harba (58. Marcin).

Sparta do utkání vstoupila aktivněji a převahu si udržovala prakticky po celé utkání. První šanci duelu měl v 6. minutě Krejčí, který dostal výborný míč za obranu, postupoval z levé strany úplně sám na brankáře Hanuše, svou střelou ale orazítkoval pouze tyč! Na druhé straně vzápětí zahrozila Vysočina. Batioja z levé strany našel v pokutovém území Harbu, ten si jedním dotekem míč zpracoval a druhým přiměl Millera k prvnímu zákroku v dresu Sparty. O deset minut později se zrodil první gól utkání a hosté šli do vedení. Pravý bek Tlustý přenesl balón na druhou stranu na Hybše, jenž míč zatáhl až před pokutové území, kde jej přenechal Batiojovi, který přesnou střelou k tyči překonal Millera – 0:1. Sparta však dokázala bleskově odpovědět.  Po akci Dočkala na pravé straně se na hranici pokutového území dostal k míči Shala, obtočil se okolo svého strážce a přihrál Lafatovi, který chladnokrevně k tyči srovnal na 1:1. Ve 21. minutě už domácí vedli 2:1, neboť po Costově centru z levé strany prodloužil míč hlavou za sebe právě albánský reprezentant Shala. Na svém místě na malém vápně pak číhal kanonýr Lafata, který zblízka hlavou překonal Hanuše. O vyrovnání se v 32. minutě pokusil Kliment, který napřáhl z velké dálky, a jeho střela Millera dost potrápila. V 38. minutě mohl Lafata zkompletovat hattrick. Skvělým centrem ho našel Ljulka, ale Lafatu vychytal pohotovým zákrokem Hanuš!

Druhé dějství přineslo fotbal horších parametrů. Nadále však byli více nebezpečným celkem domácí. Ve velké šanci se v 57. minutě ocitl Přikryl, který dostal krásný balon za obranu a šel úplně sám na Blažka. Zkušený brankář ale vyrazil první střelu i následnou dorážku! Další zajímavá příležitost se zrodila až v 85. minutě, kdy střelu Konatého dalším výborným zákrokem vystihl Blažek. Exletenský gólman nakonec čisté poločasové konto neuhájil, neboť v 87. minutě Vacek našel v pokutovém území Konatého, ten sice hlavičkoval jen do tyče, ale z dorážky míč dostal za Blažkova záda osamocený stoper Brabec – 3:1.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Přinášíme vám hodnocení ze strany sparťanského hosta v jihlavských službách Matěje Hybše a trenéra Luďka Klusáčka.

Fotbalisté FC Vysočina si proti Spartě připsali první porážku v zimní přípravě. Jak zápas zhodnotil trenér Luděk Klusáček? „Šlo o velmi dobrý test. Sparta náleží mezi nejlepší celky v republice, což během utkání jasně prokázala. Nám hlavně v první půli scházela sebedůvěra, rozhodně jsme měli být aktivnější. Z takového utkání se musíme poučit a zlepšit se do dalších zápasů. Pro všechny to dnes byla velká škola,“ uzavřel kouč Klusáček svůj pozápasový komentář.

1.kolo | FC Vysočina - Sparta | 0:0
30.kolo | Sparta - FC Vysočina | 5:0