01.08.2020, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod přípravy 1:0 podlehla Pardubicím

Vysočina na úvod přípravy 1:0 podlehla PardubicímV Hlinsku se po roce znovu odehrálo přípravné měření Pardubic a FC Vysočina. Vyrovnaný duel nakonec vítěze poznal, když v 78. minutě vstřelil jedinou branku útočník nováčka FORTUNA:LIGY - Ewerton.

PardubicePardubice
přát., sobota 1.8.2020, 17:00, Hlinsko
1:0
(0:0)

Góly: 78. Ewerton
Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Sláma – Jeřábek – Kolesár, Solil, Gil, Pfeifer – Černý. Náhradníci: Letáček – Čelůstka, Čihák, Ewerton, Cadu, Surzyn.
FC Vysočina: 1. půle: Lancman – Svoboda, Štefánek, Vlček, Javůrek – Lacko, Červ – Mikuš, Ritter, Smejkal – Klobása. 2. půle: Číž – Křišťál, Štefánek (61. Pojezný), Vedral, Žilák (75. Havlín) - Tureček, Lacko - Růžička, Ritter, Chok - Arroyo.
Stanice TV prenosu: záznam

První příležitost utkání měl už ve 2. minutě Javůrek, jenž zleva postupoval do vápna, ale přestřelil. O chvilku později měli pardubičtí štěstí, když gólman Boháč napálil svůj odkop do atakujícího Klobásy a kulatý nesmysl se odrazil jen těsně vedle branky. V 17. minutě zleva odcentroval Javůrek, našel hlavu Klobásy a ten balón poslal nad břevno. Až v 18. minutě se nováček I.ligy dostal k první šanci, když z úhlu pálil Pfeifer, ovšem našel jen připraveného Lancmana. Ve 20. minutě z hranice vápna vyslal křížnou střelu Kolesár, ale těsně minul pravou tyč Lancmanovy branky. V 33. minutě Jihlavu podržel gólman Lancman, když lapil střelu Solila z hranice penalty. V 35. minutě prošel středem Smejkal a vyzval ke střele Rittera, který však přestřelil. V závěru prvního dějství se znovu vyznamenal Lancman, který zneškodnil šanci Ewertonovi.

Zatímco v prvním dějství byla Vysočina o něco častěji na míče a byli opticky lepším celkem, tak ve druhém dějství se dění na trávníku obrátilo. Šancí však bylo nadále pomálu. Za zmínku stál centr testovaného levého beka Žilky, u nějž jen centimetry dělily nabíhajícího Křišťála od nebezpečné hlavičky. Na druhé straně měl v 62. minutě šanci Solil, ale Číž v jihlavské brance dokázal balón vytěsnit na roh. V 72. minutě mohla jít Vysočina do vedení, když si do vápna narazil míč se spoluhráči Ritter a v dobré pozici pálil na Letáčka, který balón zvládl vyrazit. Početně publikum se v Hlinsku branky dočkalo v 78. minutě, když po chybné jihlavské rozehrávce vyrazily Pardubice do kontru, který se sice podařilo zpomalit, ale vrácený míč dokázal patou usměrnit do sítě Ewerton – 1:0. Vysočina se poté tlačila alespoň za vyrovnáním, čímž jsem otevírala prostor pro pardubické brejky. Šanci tak měl pět minut před koncem Kolesár, ale ve velké šanci překopl branku.