28.01.2007, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod Tipsport cupu remizovala s Jabloncem 1:1

Vysočina na úvod Tipsport cupu remizovala s Jabloncem 1:1Start nymburského kondičního soustředění FC Vysočina byl ve znamení premiéry klubu v mladoboleslavské základní skupině Tipsport cupu. Svěřenci trenéra Milana Bokši v něm remizovali s prvoligovým Jabloncem 1:1 po poločasovém vedení 1:0, když branku vstřelil již ve 3. minutě kanonýr Petr Faldyna. Za Severočechy vyrovnával v 65. minutě Svátek.

JablonecJablonec
Tipsport cup, neděle 28.1.2007, 11:00
1:1
(0:1)

Góly: 3. Faldyna – 65. Svátek

Ž.K.: Kadlec

Jablonec: Bobok – Jindřišek, Hrotek (46. Klapka), Fukal, Flachbart – Baranek, Kordula, Valenta, Hloušek (62. Weber) – Svátek, Smíšek (46. Lafata).
FC Vysočina: Rzeszoto (46. Tulis) – Bartoš, Šourek, Kadlec (64. Kovařík), Drga – Veselý (46. Čermák), Gorol, Vladyka (46. Lovětínský), Cihlář – Svoboda (68. Šamánek), Faldyna (46. Rabušic)

Vysočina do utkání vstoupila velmi dobře a už ve 3. minutě se ujala vedení, když po Gorolově přihrávce postupoval na jabloneckého gólmana Faldyna a potvrdil své střelecké schopnosti. Po zbytek první části se odehrávala vyrovnaný zápas bez větších šancích na obou stranách. Po změně stran a prostřídání sestavy měli více ze hry jablonečtí a po zásluze se dočkali vyrovnání. Došlo k němu po nešťastném výkopu gólmana Tulise, který výkop nasměroval přímo do útočníka Svátka, od něhož se míč odrazil za brankovou čáru. „Závěr zápasu však herně patřil nám. V největší šanci selhal mladý Šamánek, který z pěti metrů netrefil branku,“ řekl k zápasu asistent Josef Vrzáček.
Další duel Tipsport cupu Vysočinu čeká ve čtvrtek, kdy bude sehrán odložený zápas proti domácí Mladé Boleslavi. Jihlavští trenéři věří, že již budou moci počítat s uzdravenou trojicí Pacholík, Malínek a Gebreselassie. Navíc by do hry měl zasáhnout testovaný stoper Ditrich a též Nešpor, který jihlavský tým na soustředění doplnil z juniorky.