02.07.2016, Miroslav Fuks

Vysočina na úvod Perleťového poháru rozstřílela Znojmo

Vysočina na úvod Perleťového poháru rozstřílela ZnojmoDeset krásných gólů viděli diváci úvodního utkání Perleťového poháru v Žirovnici. Prvoligová Vysočina rozstřílela druholigové Znojmo 7:3, když po jedné brance zaznamenali exznojemský Rostislav Šamánek, Jozef Urblík, Haris Harba, Jiří Klíma, Tomáš Duba, Petr Nerad z penalty a Davis Ikaunieks. Od 17:00 hodin Jihlavu prověří Zlín.

ZnojmoZnojmo
Turnaj, sobota 2.7.2016, 13:00, Žirovnice
3:7
(2:4)

Góly: 2. Šamánek, 4. Urblík, 15. Harba, 21. Klíma, 41. Duba, 64. Nerad z pen., 76. Ikaunieks – 18. Holub, 40. Urbančok, 55. Ledecký.
Diváci: 350
Znojmo: Doleček – Vavřík, Garčic, Odehnal, Stáňa, Petrovský, Ledecký, Holub, Kirschner, Demeter, Urbančok. Náhradníci: Pelán, Bogner, Nehyba, Konvalina.
FC Vysočina: Kotnour (55. Rakovan) – Blaić, Pedro, Krejčí, Novotný – Nerad, Urblík - Šamánek (60. Ikaunies), Harba (60. Dvořák), Vaculík (60. Klíma) – Klíma (41. Duba).

Úvodní duel Perleťového poháru se proměnil v gólovou přestřelku. Už ve 2. minutě Harba ideálně vysunul Šamánka, který se proti svému bývalému spoluhráči Dolečkovi nemýlil – 0:1. Za pouhé dvě minuty později to bylo 2:0, když přesnou technickou střelu z dvaceti metrů vyslal Urblík. O odpověď se pokusil hostující Demeter, kdy se v 6. minutě individuálně prosadil, ale jeho střela těsně minula bránu. Další šanci znojemských měl Holub, ovšem gólově neuspěl. To Harba v 15. minutě převzal přihrávku Urblíka, pronikl do vápna, do poslední chvíle čekal na pohyb gólmana a poté jej krásným obloučkem překonal - 3:0. Znojmo chtělo odvrátit hrozící debakl a tlačilo se do útoku. Jeden z kontrů v 18. minutě vedl ke snížení z kopačky Holuba – 3:1. Ve 21. minutě vyslal Nerad za obranu Klímu, který se sám před gólmanem nemýlil – 4:1. Ve 22. minutě centr z levé strany krásně zpracoval Šamánek, ale jeho střele z ideální pozice chyběla dostatečná razance. Druhý gól nebyl přán ani Urblíkovi, neboť jeho rána letěla mimo tři tyče. Podobu skóre prvního dějství uzavřel znojemský Urbančok, jenž přešel přes několik hráčů Vysočiny a přesnou střelou k tyči překonal Kotnoura – 4:2.

Snahu druholigového soupeře o stažení jihlavského náskoku hned zkraje druhé půle zmrazil Duba, jenž využil chybné rozehrávky gólmana Dolečka, získal míč a do odkryté branky se nemýlil – 5:2. Diváci se bavili ofenzivním fotbalem a pohlednými brankami. Na 5:3 snížil v 55. minutě Ledecký a chvíli se zdálo, že Znojmo může zabojovat o další snížení. Jenže Vysočina znovu ofenzivně zabrala a nakonec se dočkala dalších dvou gólových úspěchů. V 64. minutě Klíma přes dva obránce pronikl do vápna, byl faulován a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si vzal Nerad a penaltu bezpečně proměnil – 6:3. Do poslední dvacetiminutovky duelu nastoupil Lotyš Ikaunieks, který Znojmo z křídla trápil náběhy za obranu. Z první šance trefil jen tyč a odražený balón už do sítě dopravit nedokázal. V minutě 76. se už mohl radovat, když přesnou střelou zužitkoval přihrávku Urblíka – 7:3.