01.05.2010, Miroslav Fuks

Vysočina na Spartě rozhodla už v první půli!

Vysočina na Spartě rozhodla už v první půli!Fotbalisté FC Vysočina pokračují ve výborných jarních výsledcích! Díky skvělé první půli si na Strahově poradili s „B“ týmem pražské Sparty v jasném poměru 0:3 (0:3). O prodloužení úspěšné série se dvěma trefami ve 4. a 18. minutě postaral bosenský kanonýr Muris Mešanović a zásahem ve 26. minutě kapitán Filip Dort. Jihlavský tým tak nadále drží 4. příčku tabulky.

Diváci: 250
Sparta B: Pávek - Sus, Doležal (46. Droppa), Švec, Belaid – Kalouda (82. Divíšek), Folprecht, Rada, Krejčí - Putz, Nádeníček (70. Jurdík).
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Karlík, Gavrić – Dolejš (55. Veselý), Görner, Gába, Dort (68. Cihlář), Krutý (84. Caha) - Mešanović.

Trenér Luboš Urban vsadil na stejnou základní sestavu, jako ve středu proti Vlašimi a ta se mu za důvěru odvděčila skvělým vstupem do utkání. Už ve 4. minutě jihlavský kapitán Dort perfektním pasem mezi Susem a Doležalem vyslal Mešanoviće, který se tváří v tvář Pávkovi nemýlil. Brzy nato mohla Sparta vyrovnat, neboť na přímý volný kop Folprechta si v pokutovém území naskočil Rada a jeho přesně mířenou hlavičku k tyči dokázal vytáhnout konečky prstů brankář Uvarenko. Vysočina v Praze vzhledem k brzkému výkopu utkání přespala a možná i delší spánek se projevil ve velmi efektivním výkonu v první půli. V 18. minutě domácí ztratili míč v hloubi vlastní poloviny, Krutý poslal z levé strany centr do pokutového území, kde se přes domácí obranu prosadil opět Mešanović a uklidil míč za záda gólmana Pávka. O 8 minut později bylo ze sparťanského pohledu ještě hůře. Görner jednoduše středem pole přihrál Dortovi, který zcela neatakován na hranici pokutového území obstřelil Pávka – 0:3! Mladí Sparťané, v jejichž sestavě nastoupil moskevský host Kalouda, se však nevzdávali. V 37. minutě Rada výborným třicetimetrovým pasem vysunul Putze, jehož projektil proletěl jen těsně vedle Uvarenkovy svatyně. Zhruba patnáctičlenná skupina fanoušků FC Vysočina se mohla počtvrté radovat ve 40. minutě, kdy přišel další z rychlých brejků hostí. Dort dokázal i s výraznou tečí Belaida dopravit míč ke zcela volnému Krutému, jenž sám před Pávkem z levé strany mířil pouze do boční sítě.

Úvod druhé půle moc nebezpečných situací nepřinesl. Domácí se proti koncentrované defenzívě Vysočiny nemohli prosadit. Ani brejky Jihlavy velké šance neznamenaly. Přesto se hrál uvolněný a ofenzivně laděný fotbal. Velkou šanci měl v 60. minutě Karlík, který hlavou poslal Krutého standardku jen těsně vedle branky Pávka. Ten by neměl sebemenší nárok. V 76. minutě mohl snížit dorostenec Jurdík, kterého našem svým centrem Krejčí, ovšem jeho hlavičku pod břevno perfektním zákrokem vytáhl nad branku Uvarenko! Závěr zápasu už se jen dohrával. Vysočina omezila choutky a hlídala cenný výsledek. A sparťanská ohrožení hostující branky byly až na řídké výjimky velice nepřesné. V 86. minutě se mohl snížení stavu dočkat Putz, který už překonal Uvarenka, ale Gavrič jeho pokus odkopl z brankové čáry. Po následném závaru mířil z voleje Krejčí nad branku. Na druhé straně odpověděl Görner, který v pokutovém území obešel dva protihráče a následně ze zajímavé pozice přestřelil sparťanskou branku. Na výhře 0:3 se už nic nezměnilo!