20.01.2010, Miroslav Fuks

Vysočina na Liberec nestačila

Vysočina na Liberec nestačilaJihlavští fotbalisté sehráli další velmi těžký duel v rámci zimní přípravy. Náročná prověrka proti prvoligovému Liberci nedopadla dobře, neboť favorit zvítězil drtivě 6:0 (3:0). Špatné výsledky ze zimní přípravy tak pokračují a v pátek 22.1., kdy se Vysočina utká se Slavií Praha, asi nelze čekat zlepšení. Vysočina v utkání testovala velmi známé jméno – jednatřicetiletého krajního obránce či záložníka Lukáše Doška.

LiberecLiberec
přát., středa 20.1.2010,
6:0
(3:0)

- hráno v Nymburce. Góly: 72. a 82. Čorič, 3. Nezmar, 21. Blažek, 41. Vulin, 79. Smetana
Liberec: Hauzr - Polák (46. Frejlach), Holeňák (46. Dejmek), Kelič, Janů - Dočkal (46. Čorič), Gecov (59. Dočkal), Papoušek, Vulin (46. Liška) - Nezmar (41. Smetana), Blažek (46. Kerič).
FC Vysočina: Uvarenko – L.Došek, Šimáček, Gavrič, Križan (46. Caha) – Karlík (46. Gába) – Veselý (56. Gabriel), Dolejš, Zelinka, Krutý – Simr (56. Cihlář).

„Dostali jsme fotbalovou lekci a hráči se přesvědčili o kvalitě I. ligy. Do zápasu jsme proti kompletnímu a velice silnému Liberci nastoupili bojácně a pasivně, což už v 3. minutě vyústilo v první inkasovanou branku. Vpředu jsme nedokázali udržet míč, Liberec nás přehrával ve středové řadě a obrana byla přetížená. Po velkých chybách jsme do půle inkasovali další 2 branky. Do druhé části soupeř výrazně prostřídal sestavu a my jsme měli zápas zhruba do 70. minuty ve své režii. Krutý neproměnil hned tři velké příležitosti. V závěru už nám ubývalo sil a Liberec vstřelil v rozmezí 73. a 81. minuty další tři góly. Zápas nám mnohé odhalil, což je při současné radikální přestavbě týmu velmi cenné. Každopádně musíme rapidně posílit a doplnit zejména ofenzívu. Jsem přesvědčen, že v únoru bude tento tým hrát mnohem lépe,“ uvedl k zápasu kouč Luboš Urban, který postrádal zraněné Grubera, Wintera a Tlustého a též hráče, kteří dnes podvečer nastoupí za „B“ tým – Lovětínského, Kadlece, Matiáška a Filipa.

Lukáš Došek (nar. 12.9.1978 – 177 cm, 77 kg) začínal společně se svým dvojčetem Tomášem ve Staré Roli. Odtud zamířili do Viktorie Plzeň a v létě 1999 společně přestoupili do Slavie Praha. V nejvyšší soutěži odehrál 198 zápasů a vstřelil 4 branky. V létě 2005 po vypršení smlouvy odešel do druholigového německého Sportfreunde Siegen. Zde během ročníku 2005/06 nastoupil do 28 utkání a v létě odešel do špičkového švýcarského týmu FC Thun. Během dvou ročníků si zde připsal 48 startů a 2 góly. V září 2008 jeho západoevropská mise skončila a přestoupil do Spartaku Trnava. Zde vydržel pouze rok a v létě loňského roku se stal volným hráčem. Podzim byl bez angažmá a nyní ho testuje FC Vysočina. V evropských pohárech v dresu Slavie nastoupil do 41 zápasů a čtyřikrát se objevil i v české reprezentaci.