13.09.2020, Miroslav Fuks

Vysočina měla v Novém Městě na Moravě namále

Vysočina měla v Novém Městě na Moravě namáleVysočina se znovu pořádně nadřela na pohárový postup v Novém Městě na Moravě. Zatímco před deseti lety dopustila vyrovnání na 1:1 a nakonec podlehla na penalty, tak tentokrát ji zachránil pokutový kop proměněný Tomášem Smejkalem. Tentýž hráč v 54. minutě otevřel skóre utkání, ovšem exjihlavský David Šteffl o třináct minut později vyrovnal - 1:2 (0:0).

Diváci: 495
Vrchovina: Šmída – Vícha, Hekerle, Smetana, Vašíček – Švanda, Michal (C), Šteffl, Duda – Skalník, Tulajdan. Náhradníci: Skryja – Švanda, Holman, Chloupek, Veselý, Feik
FC Vysočina: Číž – Svoboda (46. Křišťál), Štefánek, Vlček, Horák (89. Pojezný) – Lacko, Červ - Smejkal, Ritter (64. Tureček), Peřina – Vedral (46. Araujo-Wilson). Náhradníci: Lancman – Růžička, Chok.

Kouč Aleš Křeček učinil oproti ligovému utkání v Ústí nad Labem hned pět změn. A nově složená jedenáctka do utkání vstoupila hodně aktivně. Dle očekávání více držela míč a vytvářela si i gólové příležitosti. Už v 1. minutě po centru Horáka pálil Červ, ale Šmída jeho ránu lapil. V 8. minutě z blízka střílel Horák, Šmída míč vyrazil a dorážku Vedrala zablokoval Vícha. Na druhé straně střelou odpověděl Vašiček, ale Číž s jeho pokusem neměl problém. Ve 12. minutě se mezi stopery protáhl útočník Vedral, ale Šmída jeho střelu vytěsnil. V 18. minutě se k zakončení po centru zleva dostal Ritter, ale hlavou míč posunul nad břevno. Ve 25. minutě měl Vedral další velkou šanci, když z malého vápna střílel na dlouhou nohu jen do spojnice! Domácí poté utlumili jihlavskou převahu a více vyrovnali hru. Ve 40. minutě se dokonce radovali z branky, když Vícha do sítě tečoval přímý kop zahrávaný Michalem. Naštěstí pro Jihlavu se tak stalo z ofsajdu. Brankou neskončila ani závěrečná šance Vedrala a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Vysočina do druhé půle poslala dva čerstvé hráče, ale na výkonu se to pozitivně neprojevilo. Hra byla zcela vyrovnaná a domácí cítili šanci na pohárové překvapení. V 53. minutě v nadějné pozici nezvládl zakončit Tulajdan a tak vzápětí platilo nedáš – dostaneš. Vysočina potáhla rychlý kontr, Peřina prudce odcentroval a Šmída jeho centr vyrazil. Jenže jen do křídla ke Štefánkovi, který balón na penaltu Smejkalovi, který se trefil přesně k tyči – 0:1. Jenže domácí rozhodně nerezignovali a v 67. minutě se za svůj bojovný a nadšený výkon dočkali vyrovnání. Smejkal s Lackem chybovali v rozehrávce a umožnil gólovou šanci jihlavskému hostovi Štefflovi, který křížnou střelou překonal Číže – 1:1. Vysočina poté přidala. V 73. výborně chytající Šmída konečky prstů vytáhl nepříjemnou střelu Peřiny. V 77. minutě nařidil sudí Musil k nelibosti domácího publika pokutový kop. Stalo se tak poté, co šel Červ za míčem do vápna a byl u něj o chlup dříve, než Šmída. S penaltou neměl problém skórující Smejkal – 1:2. V 82. minutě měl na hlavě vyrovnání Vícha, ale míč trknul nad břevno. Závěr byl nervózní a hektický, ovšem mladý jihlavský celek v něm postup dokázal udržet.