13.04.2022, Redakce

Vysočina měla proti Líšni na gól větší štěstí, vyhrála 1:0

Vysočina měla proti Líšni na gól větší štěstí, vyhrála 1:0Oba týmy dnes jednoznačně podrželi gólmani a předvedli skvělý výkon, tři body ale bere Vysočina a posouvá se tak v tabulce F:NL na osmé místo za Duklu Praha.

23.kolo, středa 13.4.2022, 18:00
1:0
(0:0)
LíšeňLíšeň

Branka: 70. Křišťál.
ŽK: 33. Zoubele, 39. Fila, 52. Ritter, 90+2. Vedral – 49. Šumbera, 69. Černín, 90+2. Jeřábek.
Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Hádek.
Diváci: 415
FC Vysočina: Vejmola – Křišťál, Vlček, Krčík, Svoboda – Tureček, Belaid (74. Lacko) – Selnar (74. Křivánek), Ritter (84. Peřina), Fila (74. Vedral) – Zoubele (C) (88. Tall). Náhradníci: Lancman – Vedral, Peřina, Křivánek, Lacko, Arroyo, Tall
Líšeň: Veselý – Pašek (78. Bednář), Jeřábek, O. Ševčík (C) (50. Minařík), Lutonský – Černín – Šumbera (78. Ulbrich), Málek, Matocha, Machalík (66. Krška) – Toutou Mpondo (66. Zikl). Náhradníci: Marek – Bednář, Minařík, Krška, Ulbrich, Zikl, Chládek

První poločas dnešního domácího utkání FC Vysočina proti Líšni moc fotbalové krásy nepobral. Jak náš tým, tak i tým soupeře byl velmi opatrný a fotbalu chyběla energie.

„Máme 39 bodů, přijedeme do Jihlavy, kde je krásné prostředí a my se první poločas nedostaneme do hry. Schováváme se, nerozumím tomu," řekl k prvnímu poločasu trenér soupeřů FK Líšeň Milan Valachovič.

„My jsme sice měli optickou převahu a míč jsme drželi trochu více, ale do šancí jsme se dostávali velmi obtížně, soupeř měl dobrou organizaci hry a nedával nám moc prostoru a my jsme nebyli dostatečně přesní. V druhém poločase se ale celá hra více rozvalila," zhodnotil zápas hlavní trenér FC Vysočina Jan Kameník.

Větší šance přišla ve čtyřiašedesáté minutě, kdy jsme se mohli dočkat branky, ale Lukáš Zoubele trefil z malého vápna jen gólmana Veselého.

Po gólu začal fotbal gradovat

V sedmdesáté minutě Tijani Belaid rozehrál z levé strany rohový kop, na vzdálenější tyči našel Vojtěcha Křišťála a ten hlavou trefil odkrytý kout brány. „Viděl jsem, že máme hodně hráčů vpředu, takže jsem si chvilku počkal a potom jsem si naběhl, nakonec jsem míč doklepl hlavou," popsal svůj gól vysočinský Vojta Křišťál.

Po tomto gólu začal fotbal nabírat na atraktivitě. Hosté byli blízko vyrovnání v 76. minutě, kdy střelu Jaroslava Málka s velkou námahou vyrazil Luděk Vejmola. Vysočina gólovou šanci oplatila hned v 78. minutě, z levé strany centroval Vojtěch Křišťál, ve vápně si naběhl Filip Vedral a i Vlastimil Veselý musel předvést své umění. Gólmani se na obou stranách činili ještě několikrát.

„Za fotbalovost jsme si vítězství zasloužili, na druhou stranu - na šance by to byla remíza a souhlasím s protihráčem, že jsme měli na gól větší štěstí a jsem rád, že proti takovému soupeři jako je Líšeň, která potvrzuje prakticky každým svým zápasem svoji kvalitu, jsme domácí utkání urvali," uzavřel dnešní zápas trenér Jihlavy Jan Kameník.

9.kolo | Líšeň - FC Vysočina | 2:1
23.kolo | FC Vysočina - Líšeň | 1:0