02.05.2008, Miroslav Fuks

Vysočina hlučínský val neprolomila

Vysočina hlučínský val neprolomilaFotbalisté FC Vysočina na jaře doma ještě neinkasovali a neprohráli poosmé v řadě. Tím bohužel výčet pozitiv končí, neboť jihlavští hráči dnes nedokázali využít osmdesát minut trvající přesilovky a s Hlučínem zakopaným na vlastní polovině pouze remizovali 0:0.

Diváci: 1250

FC Vysočina: Šimon - Sláma (67. Gabriel), Kadlec, Tlustý, Vepřek - Dupal, Gába, Schneider, Cihlář (21. Veselý) - Faldyna, Rabušic (46. Vácha).
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Bogdaň, Štýbar, Barcal - Kovář, Prokeš, Koubek (70. Stoklásek), Žižka - Vaculík (84. Galajda), Hanus (21. Hornyak).

Přes kolizi s úvodním vystoupením české reprezentace na hokejovém mistrovství se na stadiónu sešla slušná návštěva, která věřila, že Vysočina naváže na svá povedená jarní představení. Trenér Marko oproti zápasu na Slovácku v základní sestavě vynechal Váchu a Veselého a místo nich dal důvěru Dupalovi s Rabušicem.
Domácí do zápasu vstoupili vlažně, ovšem už od páté minuty svého soupeře začali přehrávat. Už v 10. minutě měli domácí dobrou šanci, když se Faldyna octil nehlídaný ve vápně a skákavý míč napálil nad břevno. Vzápětí dostal míč do uličky rychlonohý Cihlář, kterého poslal k zemi Kopecký a dostal červenou kartu. Hosté se ještě víc zatáhli do defenzivy a Jihlava se do hostujícího obranného valu nemohla prosadit. V závěru poločasu Faldynovi chyběl u pravé tyče krok, aby do prázdné brány dotlačil Rabušicovu střelu, Rabušic skončil po sólu v kličkách a Veselý překopl bránu. Úspěch tentokráte nepřinesly ani standardní situace.
Se střídajícím Váchou na hrotu měla Jihlava i po změně stran optickou převahu, ta ale končila na hranici vápna. Hosté prakticky neútočili, soustředili se na obranu, odkopy a zdržování času. Domácím hra do plných vůbec nesvědčila, hře chyběl nápad a v rozhodujících momentech i štěstí. Hru oživil až v 66. minutě střídající Gabriel, který po pár sekundách na hřišti jen těsně minul branku. V závěru pak v zoufalém tlaku v dobré příležitosti Faldyna napálil zblízka gólmana a Schneider o dvě minuty později po rohovém kopu hlavičkoval do břevna. Zápas, ve kterém domácím pravděpodobně nebylo souzeno vstřelit gól, skončil bezbrankovou remízou. Hlučín Jihlavě nevstřelil branku ani ve čtvrtém vzájemném souboji.