09.05.2012, Jaroslav Wollmann & Miroslav Fuks

Vysočina doma remizovala se Sokolovem a nadále zůstává druhá

Vysočina doma remizovala se Sokolovem a nadále zůstává druháStředeční důležitý duel nic nezměnil na sériích FC Vysočina i Sokolova bez porážky. V 9. minutě poslal domácí do vedení Marek Jungr, ovšem v 17. minutě vyrovnal Josef Dvorník. Ve druhém poločase se již diváci, kterých si do hlediště našlo cestu 2650, branky nedočkali, a tak utkání skončilo 1:1. Konečná remíza znamená, že mezi oběma celky zůstal tříbodový odstup a Vysočině i nadále patří druhá postupová příčka.

27.kolo, středa 9.5.2012, 18:00
1:1
(1:1)
SokolovSokolov

Góly: 9. Jungr - 17. Dvorník.
ŽK: Jungr - Vondráček, Vrtělka.
Rozhodčí: Ochotnický - Vysloužil, Páral.
Diváci: 2650
FC Vysočina: Jaromír Blažek - Obert, Tlustý, Halama, Gavrić - Vaculík, Jungr (80. Veselý), Velický (66. Karlík), Mešanović (69. Kučera) - Sedláček, Tecl
Sokolov: Buček - Jakub Blažek, Dvorník, Vondráček, Hanzlík - Machek (79. Geňo), Vrtělka, Metelka, Dvořák (59. Krmenčík) - Benda (57. Hrošovský), Strnad

Trenér Roman Pivarník dal příležitost stejné jedenáctce jako proti Mostu a dokonce nesáhl ani do složení hráčů na lavičce.

Jeho svěřenci do zápasu vstoupili s velkou vervou a snahou. Už v 6. minutě se do vápna dral Mešanović, ale svou šanci nezvládl. Pokusil se přelobovat brankáře Bučka, ale jeho pokus šel vysoko nad. Mnohem lépe se vedlo o tři minuty později Marku Jungrovi. Po kombinaci na levé straně ho spoluhráči našli v pokutovém území, ten se výborně zorientoval a trefil se přesně k tyči - 1:0. Sokolov byl do té doby hodně zalezlý na své polovině, ovšem po inkasované brance musel přepnout do ofenzívy. A to se mu dařilo. Svůj druhý roh v 17. minutě kopli hráči Baníku na první tyč, kde ho na zadní tyč prodloužil do jihlavské sítě sokolovský kapitán Dvorník - 1:1. Zaskočená Vysočina poté jen těžko hledala okénka v obraně Sokolova. Do nadějné možnosti se domácí dostali ve 29. minutě po standardní situaci, kterou rozehrál Vaculík. Po signálu našel na hranici velkého vápna Jungra, který vystřelil, jenže gólman Buček byl připravený. Ve 41.minutě při domácích stáli všichni svatí. Obert poslal malou domů přímo na nabíhajícího Strnada, který obešel Blažka a z úhlu poslal míč k prázdné brance. Nepříliš prudkou ránu dokázal Halama vykopnout jen na nohu Bendy, který však okamžik slávy prováhal. Vysočina se nakonec po nervydrásajícím závaru ubránila.

Druhá půle přinesla obrovskou snahu a bojovnost obou celků. Domácí hrozili hlavně z četných standardních situací a hosté z brejků, k nimž vyráželi okamžitě po zisku míče. Napětí, které by se dalo krájet, nechybělo, ovšem vyložené gólové šance, které by stály za zaznamenání, bohužel ano. Změnu přeci jenom přinesl závěr duelu. V 82. minutě Vysočina rozehrála standardní situaci, po níž se balón dostal do vápna k Teclovi. Ten nakonec z brankové čáry centroval do vápna, kde hledal hlavu Veselého. Ten z těžké pozice hlavičkoval mimo tři tyče. Oba celky mohly rozhodnout v 90. minutě. Nejprve Sokolov kopal standardku, při níž se odražený míč dostal na penaltu k Vondráčkovi. Ten míč napálil do levého růžku, odkud ho však dokázal vyboxovat pohotový Blažek. Domácí poté vyrazili do ofenzívy, která přinesla faul na Veselého na hranici pokutového území. Přímák z nadějné pozice rozehrál Vaculík, ale ani tato situace nakonec ke změně skóre nevedla.

13.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 3:1
27.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 1:1