08.01.2012, Miroslav Fuks

Vysočina do roku 2012 vykročila vítězně

Vysočina do roku 2012 vykročila vítězněFotbalisté FC Vysočina vykročili do roku 2012 vítězně, když v úvodním duelu brněnské skupiny Tipsport ligy zdolali 5. celek slovenské Corgoň ligy FC ViON Zlaté Moravce. Utkání bylo dlouho bezbrankové a na jedinou gólovou radost si diváci museli počkat až do 86. minuty, kdy se po přihrávce Roberta Matejova prosadil Tomáš Sedláček.

Zlaté MoravceZlaté Moravce
Turnaj, neděle 8.1.2012, 10:00
0:1
(0:0)

Gól: 86. Sedláček
Zlaté Moravce: Kuciak – Husár, Janečka, M. Pinter, Chren – Orávik, Štefún, Luhový, Brčák – Hodek, Bačík, střídali: Brezina, Paur, Candrák, Majerník, Hruška.
FC Vysočina: Rožník – Veselý (46. Kliment), Halama, Kolařík (46. Tlustý), Šilinger – Matejov, Velický (46. Karlík), Jungr, Gabriel – Tecl, Mešanović (46. Sedláček).

Oba celky se představily v kombinovaných sestavách. Jihlavský kouč Pivarník šetřil několik hráčů, kteří do přípravy nastoupili s menšími šrámy. Celý první poločas odehrál uzdravený Veselý, kterého do druhé půle vystřídal benjamínek Kliment. Gabriel se tak stáhl na post pravého beka. Další mladík Kolařík odehrál první pětačtyřicetiminutovku. Celý zápas zvládl testovaný krajní záložník Matejov.

V první půli byla aktivnějším a nebezpečnějším celkem Jihlava. Svoji převahu však nedokázala korunovat brankou díky nepřesnostem a nezvládnutí finálních přihrávek. Ve druhé části šla úroveň utkání trochu dolů a šancí se více dostával ViON. Dvě defenzivní chyby Vysočiny však zůstaly nepotrestány a tak přišlo rozuzlení zápasu v 86. minutě, kdy se po přihrávce Matejova prosadil Sedláček – 0:1.

„Proti stabilizovanému a kvalitnímu soupeři, který z 5. příčky slovenské ligy ztrácí na vedoucí Žilinu jen 3 body, jsme postavili poměrně sehrané jedenáctky. Bylo vidět, že jsme utkání zvládli takticky. Hráči věděli, co mají hrát. Do utkání šly oba celky z těžké přípravy, což se projevilo v množství ztracených míčů a nevynucených chyb. Jsem rád, že jsme dosáhli na povzbudivou a cennou výhru,“ řekl po utkání trenér Roman Pivarník.