20.08.2022, Miroslav Fuks

Vysočina byla v Karviné lepším týmem, přesto prohrála

Vysočina byla v Karviné lepším týmem, přesto prohrálaVysočina utrpěla první porážku v sezóně. Ve čtvrtém kole FORTUNA:NÁRDONÍ LIGY se představila na stadiónu MFK Karviné a proti horkému favoritovi na postup podala velmi dobrý výkon. Bohužel, mnohé šance neproměnila, naopak domácí byli velice efektivní a tak se mohli radovat ze šťastného vítězství 2:1 (1:0). Jedinou branku FCV zaznamenal v 69. minutě Justin Araujo-Wilson.

Diváci: 810
Karviná: Ciupa – A.Krčík, D.Krčík, Soukeník, Žídek, Zedníček (69. Motyčka) – Mikuš (56. Cienciala), Boháč, Málek, Durosinmi (77. Memić) – Papadopulos (56. Bartl). Náhradníci: Neuman – Nešický, Rezek.
FC Vysočina: Jágrik – Křišťál, Vedral, Gabriel, Svoboda – Shudeiwa (46. Tureček), Piško – Křivánek (75. Ogiomade), Fila (46. Araujo-Wilson), Selnar – Zoubele (84. Tall). Náhradníci: Soukup – Vítek, Křehlík.
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Jan Kameník oproti výhře v Chrudimi postavil Filu místo Lacka.

Jeho tým do duelu vyběhl velmi aktivně a během úvodních dvou minut získal dva rohové kopy. Hned ten první skončil nebezpečnou technickou střelou Fily za šestnáctkou, kterou musel Ciupa s námahou vytěsnit. Domácí se poté dostali do zápasu, ale proti koncentrované a pohyblivé defenzívě si dlouho nedokázali vytvořit příležitost. Naopak ve 23. minutě Zoubele rozehrál zajímavou akci přihrávkou do pravého křídla na Křivánka. Ten následně po zemi přihrál do oblasti penaltového puntíku, kam si naběhl Křišťál, ale střelou z první těsně minul levou tyč domácí branky. Bohužel, do vedení šla Karviná. Ve 29. minutě Vysočina při rohovém kopu nedokázala ubránit zkušeného kanonýra a hlavičkáře Papadopulose, jenž skóroval nechytatelně od břevna – 1:0. V 31. minutě se ke střele dostal nebezpečný Durosinmi, který využil zaváhání defenzívy FCV. Jágrik však jeho přízemní ránu z úhlu lapil. Vysočina se o odpověď pokusila v 36. minutě, kdy Zoubele se Svobodou dobře zakombinovali na levém křídle, odkud přišla přihrávka na malé vápno na nabíhajícího Křivánka. Ten zkusil překvapivé zakončení patou, ale jeho pokus zadní tyčku minul. 41. minuta opět ukázala, jak moc je Karviná nebezpečná ze standardek. Mikuš zakroutil míč na vzdálenější tyč, kam si naběhl Durosinmi, ale z úhlu z první kulatý nesmysl poslal přes celou branku mimo.

Ve znamení aktivního nástupu byl i start druhé půle. Ve 47. minutě Selnar parádně přihrál do pokutového území Křivánkovi, který se obtočil kolem Žídka, naběhl si do volného prostoru a zkusil obstřelit vybíhajícího gólmana Ciupu. Jenže minul branku. V 53. minutě agilní Křivánek našel z pravého křídla ve vápně Křišťála, ale jeho šance po tečované přízemní ráně skončila pouze rohem. O tři minuty později měli hosté svoji vůbec největší příležitost, když Araujo-Wilson šel se Selnarem sám na gólmana. Araujo-Wilson se rozhodl pro střelu a tu gólman Ciupa fantasticky vyrazil. Míč před dobíhajícím Selnarem odkopl Žídek na rohový kop! V 61. minutě se k nadějnému přímáku postavil Selnar, ale svoji technickou střelu poslal těsně vedle pravé tyče. V 67. minutě se Jihlavě povedl další skvělý rychlý útok, při němž Křišťál našel ve vápně zpětnou přihrávkou Piška, ale jeho technický pokus branku těsně minul. Hráči MFK o sobě dali ve druhém dějství vědět až v 69. minutě, kdy brejk zakončoval pohotově Durosinmi vedle levé tyče Jágrikovy branky. A tak platilo okřídlené nedáš – dostaneš! V 70. minutě si kolmici skvěle převzal Selnar, ve vápně našel Araujo-Wilsona, ten se výborně otočil kolem svého strážce a přízemní ráno nedal Ciupovi šanci – 1:1! Kdo poté čekal tlak Karviné, tak musel být zklamaný. V 81. minutě se k dalšímu zakončení dostal pravý bek Křišťál. Posunul si balón z křídla do středu a vypálil levačkou – opět těsně vedle tyče. Jenže co byl Vysočina platný velmi dobrý výkon, když v 84. minutě přišla druhá branka v jihlavské síti. Bartl zachytil odkop, postoupil k vápnu a vyslal nechytatelnou střelu – 2:1. V 89. minutě byl po centru Talla z levé strany blízko vyrovnání Svoboda, ovšem Ciupa jeho střelu z hranice šestnáctky dokázal vyrazit vedle branky. V nastaveném čase se neujala ani hlavička Talla po centru Selnara zleva, která letěla nad břevno. Tentýž urostlý útočník zakončoval chvíli poté uvnitř vápna, ale rána z otočky byla zablokovaná na roh. A zasloužené vyrovnání modrých nepříšlo ani v 95. minutě, kdy volej Ogiomadeho proletěl vedle levé tyče…

4.kolo | Karviná - FC Vysočina | 2:1
18.kolo | FC Vysočina - Karviná | 2:2