07.05.2010, Jaroslav Wollmann

Výborný fotbal, skvělý Mesi a série trvá!

Výborný fotbal, skvělý Mesi a série trvá!Páteční podvečer nabídl výborný fotbal a především pokračování vítězné série FC Vysočina! V prvním poločase se diváci branky nedočkali. Na úvodní gól si museli počkat do 52. minuty, kdy se ve vápně uvolnil skvěle hrající Muris Mešanović a svým třináctým gólem v sezóně poslal domácí do vedení. Po průniku bosenského střelce a následném faulu Kury odpískal sudí pokutový kop, který proměnil Filip Dort. Svěřenci Luboše Urbana porazili Sokolov 2:0.

26.kolo, pátek 7.5.2010, 19:00
2:0
(0:0)
SokolovSokolov

Branky: 52. Mešanović, 64. Dort (p).
ŽK: Gabriel, Gavrić, Görner - Knakal, Pilař, Bertelman, Kura.
ČK: 59. Gabriel - 66. Knakal.
Rozhodčí: Kocián - Lakomý, Dobrovolný.
Diváci: 1150
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček (74. Veselý), Gavrić - Dolejš, Görner, Karlík, Dort (79. Gába), Krutý (90. Cihlář) - Mešanović
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Kura, Knakal, Hanzlík - Podrazký, Čada (3. Pilař), Javorský, Vaněček (75. Habai) - Duchnič (70. Dejmek), Mlika

Trenér Luboš Urban musel před utkáním vyřešit dilema, zda do sestavy vrátit uzdraveného stopera Jana Šimáčka a nebo zda ponechat vítěznou sestavu s Jiřím Gábou. Nakonec zvítězila varianta se Šimáčkem a Karlíkem na postu defenzivního záložníka.

V Jihlavě se hrál výborný fotbal, v němž si žádný z týmů nic nedaroval. Domácí chtěli prodloužit sérii výher a vrátit Sokolovu dvě poslední výrazné porážky a naopak Sokolov chtěl dobrým výsledkem protrhnout svoji poslední nepříznivé výsledky. V úvodu byli více nebezpeční hosté, když hrozil hlavně rychlonohý Vaněček na levém křídle. Vysočina se snažila odpovídat standardkami a v 10. minutě Karlíkově teči stačilo jen velmi málo. Ve velké šanci byl ve 20. minutě hostující Podrazký, ale z hranice velkého vápna jen těsně minul Uvarenkovu branku. O tři minuty později trefil Krutý na druhé straně z 25 metrů tvrdou střelou břevno. Tím dal signál k velkému ofenzivnímu tlaku domácího celku, který však do poločasu gól nepřinesl. Blízko byli ve 29. minutě, kdy Dolejš přistrčil chytře balon na Mešanoviće, proti němu však dobře vyběhl Bertelman a zneškodnil pokus jihlavského útočníka. Podobně byl sokolovský gólman u míče dříve ve 33. minutě, kdy si do vápna naběhl po přiťuknutí Mešanoviće Görner. Místo zaslouženého vedení mohla Jihlava ve 43. minutě prohrávat. Při malé domů hlavou chyboval Gavriće, zpětnou přihrávku zachytil Mlika a řítil se z pravé strany sám na Uvarenka. Trefil však pouze jihlavského gólmana a odražený balon poté poslal mimo branku.

První gólové radosti se tak dočkali příznivci Jihlavy sedm minut po přestávce. Lahůdku předvedl rychlonohý Mešanović, který se po přihrávce Gabriela zbavil ve vápně dvou protihráčů a prudce prostřelil i vybíhajícího Bertelmana. Kvalitní zápas získal další náboj v 59. minutě, kdy Gabriel dostal druhou žlutou kartu a putoval pod sprchy. Sokolov se snažil o útok, ale zapomněl na bleska „Mesiho“. V 63. minutě se do vápna prosadil přes Kuru, který jej poslal nedovoleně k zemi a Vysočina kopala penaltu! Z ní kapitán Dort zvýšil na 2:0. Vzápětí na tribunu putoval protestující hostující kouč Purkart a o minutu později fauloval pronikajícího Mešanoviće sokolovský Knakal, který tak po druhé žluté kartě obdržel červenou. Vysočina tak měla zápas pod kontrolou a mohla se tak plně soustředit na defenzivní práci a smrtící brejky. Na 3:0 mohl zvýšit v 78. minutě Mešanović, vypálil z dvaceti metrů a branku Sokolova jen těsně minul! V 80. minutě prošel celé hřiště nezastavitelný Dolejš, předložil balon Krutému, který se ještě snažil vylepšit akci přihrávkou na Mešanoviće. Ten bohužel stál v ofsajdu. Za 8 minut Krutý podruhé v zápase vypálil z dálky a opět nádherně trefil břevno. Zápas končil za nadšeného potlesku domácích tribun. Skvělému utkání scházeli jediné – větší návštěva.

12.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 5:1
26.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 2:0