01.04.2012, Miroslav Fuks

V přestřelce byla šťastnější juniorka Vysočiny

V přestřelce byla šťastnější juniorka VysočinyJuniorka FC Vysočina se dnes poprvé na jaře představila na domácí půdě a hned si připsala cenné vítězství. Nutno dodat, že šlo o výhru šťastnou, neboť hostující Kroměříž bojující o záchranu v MSFL byla po větší část zápasu lepším celkem. Zápas se proměnil ve strhující sedmibrankovou přestřelku, v níž měl poslední slovo v závěrečných vteřinách utkání Daniel Kavka.

18.kolo, neděle 1.4.2012, 11:00
4:3
(2:2)
KroměřížKroměříž

Góly: 31. Vacek, 34. vlastní, 81. Kliment, 90. Kavka - 4. Janoštík, 38. Handl, 88. Budín
ŽK: Ptáček, Kolařík - Šilinger
Rozhodčí: Talpa - Fojt, Nováček
Diváci: 100
FC Vysočina B: Rožník - Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Cipruš - Kliment, Fadrný (41. Kolařík), Dobrovolný (76. Přibyl) - Štancl, Zeman (69. Kavka) - Vacek.
Kroměříž: Lovásik - Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík - Fiala, Handl, Budín, Havlík (78. Konečník) - Šrom, Janoštík.

Úvodní branka zápasu na sebe nenechala dlouho čekat, neboť už ve 4. minutě se do míče opřel Janoštík a brankář Rožník plachtil vzduchem marně - 0:1! Tentýž hráč se o 6 minut později marně požadoval penalty po střetu s gólmanem Rožníkem, sudí Talpa však byl jiného názoru. Domácí se po špatném vstupu do utkání zvedli a předvedli několik vydařených kombinací. V 31. minutě potáhl míč po pravém křídle Šandera, vysunul Vacka a ten prostřelil velezkušeného Lovásika – 1:1. O tři minuty později domácí juniorka dokonala obrat. Štancl vybojoval míč, posunul ho k Fadrnému, který na křídlo poslal Klimenta. Jeho přihrávku směřující na Vacka srazil do vlastní sítě jeden z kroměřížských stoperů. Hosté znovu napnuli síly do útoku. V 36. minutě ještě Šilinger hlavičkoval po rohu těsně nad, ovšem o 2 minuty později se do odraženého míče za vápnem opřel Handl a nádherně vyrovnal – 2:2. Jihlava mohla ještě do poločasu vézt, když balón na útočnou polovinu vyvezl stoper Kryštůfek a na levé křídlo vysunul Dobrovolného. Jeho přesný centr však Zeman hlavičkoval jen do náruče gólmana.

Druhé dějství bylo v režii hostujícího celku. Domácí bojovali, nakopávali míče a dostali se k několika standardním situacím. Ve 49. minutě mohla Kroměříž znovu strhnout vedení na svoji stranu, jenže pohotovou střelu Šroma dokázal Rožník vyrazit. Když hosté neuspěli ani s druhým reklamováním penalty či nevyužili nadějné pozice z přímého kopu, tak přišel šok na druhé straně. Šandera v 81. minutě zahrál roh, který hlavou prodloužil Štancl a do branky dorazil Kliment – 3:2! Kroměříž se s prohrou nehodlala smířit a zaslouženě se dočkala alespoň vyrovnání. Po chybě jihlavské defenzívy unikl po levém křídle Šrom a jeho vybídnutí před brankou proměnil Budín – 3:3! Hosté v závěru věřili ve vítězný gól, ovšem zůstaly jim jen oči pro pláč. Šandera v poslední minutě nakopl standardku před branku Kroměříže, exligista Lovásik neudržel míč a v následném velkém závaru se nejlépe zorientoval další jihlavský dorostenec v sestavě Kavka – 4:3!

„Do zápasu jsme katastrofálně vstoupili. Naštěstí jsme se několika podařenými kombinacemi dokázali dostat zpět do zápasu a dokonce jsme vedli 2:1. Hosté však vyrovnali a byli lepší i ve druhé půli. V té jsme nedokázali udržet míč, jen jsme nakopávali a bojovali. Na rozdíl od utkání v Zábřehu při nás stálo až do konce duelu štěstí a připsali jsme si tak hodně povzbuzující výhru,“ uvedl k utkání trenér Roman Kučera.