04.11.2014, David Zeman

U17: Vítězné loučení s podzimem

U17: Vítězné loučení s podzimemMladší dorost U17 se s podzimní sezónou rozloučil třemi body proti silnému soupeři - Slovácku. V první půli branka nepadla, ve druhé půli začalo aktivněji Slovácko a odměnou mu byla vedoucí branka, chvíli poté ale vyrovnal Mužátko, což Vysočinu probudilo a v 74. minutě otočil stav na 2:1 (0:0) Jilg.

17.kolo, neděle 2.11.2014, 11:00
2:1
(0:0)
SlováckoSlovácko

Góly: 66. Mužátko, 74. Jilg.
FC Vysočina: Konrád – Svoboda P., Jilg, Vlk, Bartók (52. Vrzal) – Smejkal (74. Svoboda R.), Časta (70. Vašíček), Malár, Mužátko (77. Polcar) – Karmazín (52. Fikar), Průša (66. Pecina).

„Po dvou nepovedených zápasech nás čekalo velmi silné Slovácko. V první půli nás dvakrát podržel brankář Konrád a jednou jsme vykopávali míč z naší brankové čáry. My jsme měli jednu šanci na vstřelení branky, Jilgovu hlavičku však bravurním zákrokem zlikvidoval hostující brankář. Ve druhé půli mělo Slovácko herní převahu, ale do šancí se nedostávalo. Do vedení šlo z pokutového kopu po úmyslné ruce našeho stopera v pokutovém území. Díky povedené střele ze střední vzdálenosti, kterou vyslal Mužátko, se nám podařilo vyrovnat. Toto nás dosti povzbudilo a začali jsme si vytvářet dobré náznaky šancí (Mužátko, Pecina). Z rohového kopu se podařilo Jilgovi zvrátit výhru na naší stranu. Velmi si cením, že dnes hráči hráli s maximálním úsilím až do konce zápasu a že se nám tak podařilo nepříznivé skóre otočit na naši stranu. To, že jsou zápasy, ve kterých nevyhrává lepší tým, víme sami moc dobře ze dvou posledních utkání. Dnes jsme z tohoto pohledu byli naopak šťastnější my!“ řekl po utkání trenér Kamil Průša.