30.09.2006, Miroslav Fuks

Tulis vychytal remízu proti Uničovu

Tulis vychytal remízu proti UničovuDíky důslednosti Tomáše Cihláře a především pak vynikajícímu výkonu gólmana Petra Tulise získala juniorka FC Vysočina bod z dnešního duelu MSFL proti Uničovu. Hostující celek vedený exjihlavským koučem Miloslavem Machálkem neproměnil celou řadu šancí a nedokázal využít půlhodinové početní převahy.

Diváci: 100

FC Vysočina: Tulis - Heide, Kovařík, Kříž, Naniaš - Matoušek, Wasserbauer, Gebreselassie (46.Komínek), Cihlář - Šplíchal (88.Fišer), Koukal (90. Flekal).
Uničov: Uvízl - Vaníček, Poštulka, Vejvoda, Stoklásek, Mazouch, Látal, Laštůvka, Večeřa, Masopust, Krpec.

Hosté z Uničova byli po celé utkání lepším týmem, ale z mnoha šancí dokázali využít pouze jedinou. Hrdinou zápasu se stal domácí brankář Petr Tulis, který zlikvidoval minimálně čtyři úniky soupeře. Zatímco Jihlava tak může být s jedním bodem spokojená, hráči Uničova odjížděli zklamáni.
Přitom do zápasu hosté vstoupili velmi dobře a už ve 14. minutě se ujali vedení díky Masopustovi. Další velké příležitosti však vychytal skvělý Tulis a tak se šlo do kabin „pouze“ za stavu 0:1.
Ve druhé části se sice herní projev „béčka“ zlepšil, Uničov však byl nadále lepším celkem. Když byl navíc v 56. minutě vyloučen Kovařík, který faulem hasil chybu Heideho, zdálo se být o vítězi duelu rozhodnuto. Fotbal však už mnohokráte dokázal, že nemá logiku a platilo to i v dnešním utkání. Tomáši Cihlářovi v 59. minutě stačilo jít rychle a důsledně za dlouhým pasem Kříže, využít nedorozumění mezi hostujícím bekem a brankářem a poté střílet do prázdné brány. Zbývající minuty zápasu opět patřily tlaku Uničova, který však narážel na zlepšenou hru jihlavské obrany a především na bezchybného Tulise. Závěrečný tlak hostí eliminovalo v 88. minutě vyloučení Vaníčka po druhé žluté kartě a tak duel skončil dělbou bodů.