15.08.2008, Jaroslav Wollmann

Tři body vystřelil Vysočině Veselý

Tři body vystřelil Vysočině VeselýV deštivém počasí přivítala Vysočina ambiciózní Slovácko. Kouč domácích Karol Marko postavil osvědčenou jedenáctku. Své plány však musel brzy změnit, již v sedmnácté minutě nahradil Veselý zraněného Dupala. A byl to právě záložník Michal Veselý, který se v 69. minutě postaral o jediný gól zápasu. Jihlava si do tabulky připsala velmi cenné tři body za výhru 1:0.

3.kolo, pátek 15.8.2008, 19:00
1:0
(0:0)
SlováckoSlovácko

Branka: 69. Veselý.
ŽK: Gabriel - Perůtka, Beger, Chmelíček.
ČK: 90. Gabriel.
Rozhodčí: Mikel - Kubáň, Peřina.
Diváci: 1580
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (17. Veselý), Gába, Schneider (87. Lovětínský), Cihlář - Rabušic (80. Urban), Faldyna.
Slovácko: Filipko - Formánek, Ineman (87. Kerbr), Šimáček, Němčický - Kubáň, Berger (73. Chmelíček), Randa, Gonda, Perůtka - Matůš.

Slovácko usilující o návrat do ligy přijelo do Jihlavy s jediným bodem na kontě a cílem svou bilanci vylepšit. I proto začali hosté aktivněji, do koncovky se ale za celý první poločas dostal pouze Matůš, jehož ale u tyče vychytal pozorný brankář Jihlavy Vojáček.

Vysočina se ze své defenzivní ulity vysunovala postupně a pořádně zahrozila až ve druhé půli. V 52. minutě Veselý vybojoval míč na pravé straně, přihrál Gabrielovi a ten centrem našel před brankou úplně volného Faldynu, který však z první trefil jen nohy gólmana. Kapitán Jihlavy byl vůbec nejpilnějším střelcem, v 67. minutě zkoušel gólmana zaskočit hlavičkou, Filipko ale na čáře míč zkrotil. A tak ho až v 69. minutě zaskočil právě střídající Veselý, který se z ničeho nic zjevil před brankou a hlavou usměrnil do sítě přesný Vepřekův centr. V 80. minutě se do hry dostala i nejčerstvější jihlavská posila bývalý slovenský reprezentant Urban a o devět minut později měl měl po přihrávce Faldyny vyloženou šanci, ale z malého vápna o metr minul prázdnou bránu.

Za zmínku však stojí i několik šancí Slovácka. V 75. minutě byl ve vyložené příležitosti na malém vápně Matůš, ale Vojáček předvedl vynikající zákrok. Po vyrovnání toužící hosté útočilo do hlubokého bloku domácích a blízko byl v 79. minutě Perůtka, který vyslal tvrdou bombu z dvaceti metrů na jihlavskou branku a trefil spojnici břevna a tyče! Když Vysočina přečkala několik závěrečným závarů, tak se mohla nakonec radovat z velmi cenné výhry. Na domácí neporazitelnosti, která trvá již od 19. října 2007, nic nezměnilo ani vyloučení Gabriela, který v 90. minutě obdržel druhou žlutou kartu za stáhnutí Gondy.

3.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:0
17.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:0