09.10.2009, Jaroslav Wollmann

Tři body vystřelil Vysočině Mešanovič

Tři body vystřelil Vysočině MešanovičSvěřenci Luboše Urbana vstoupili do utkání se Spartou s cílem odčinit domácí remízu s Opavou a porážku ve Vítkovicích. Vysočině měla trvalou převahu, ovšem gólu se dočkala až v závěru prvního poločasu, když po brankách Krutého a Mešanoviče vedla 2:0. Nástup do druhé pětačtyřicetiminutovky se lépe vydařil hostům, když snižoval Sus. Dvougólové vedení vrátil na stranu Jihlavy Muris Mešanovič. Glaserovi se již podařilo jen snížit na konečných 3:2.

11.kolo, pátek 9.10.2009, 18:00
3:2
(2:0)
Sparta BSparta B

Branky: 39. Krutý, 43. Mešanovič, 66. Mešanovič - 47. Sus, 72. Glaser.
ŽK: Mešanovič, Caha, Penc - Sus, Švenger, Sadikovič, Valíček, Droppa, Glaser.
Rozhodčí: Czene - Wilczek, Slavík.
Diváci: 1350
FC Vysočina: Krajíček - Gabriel (79. Tlustý), Penc, Kadlec M., Caha - Veselý (38. Vydra), Gába, Gruber, Krutý - Tecl, Mešanovic (70. Karlík)
Sparta B: Švenger (45. Pávek) - Valíček, Sus, Kuncl, Smetana - Putz, Sadikovič (77. Kadlec J.), Droppa, Rýdl (60. Divíšek) - Glaser - Třešňák

Kouč Luboš Urban po propadáku ve Vítkovicích opět zamíchal sestavou. Do ní se vrátili Gruber, jenž ve středu zálohy nahradil Šislera, a po karetním trestu levý bek Caha, který posunul na lavičku Karlíka. Místo nezbylo ani na mladíka Vydru a šanci tak opět dostal Krutý. Největší změna však nastala na postu gólmana, kde zraněného Wintera nahradil Krajíček. Odbyl si nejen premiéru v „áčku“ FC Vysočina, ale ve II. lize vůbec.

Vysočina v utkání nutně potřebovala zvítězit a za třemi body šla od začátku utkání. Sparťanskou juniorku často přikovala na její polovině a zdálo se být jen otázkou času, kdy se domácí dočkají první branky. Čekání to však bylo poměrně dlouhé. První možnost měl v 7. minutě Tecl, který si naběhl na Veselého přízemní centr, ale nedokázal z voleje usměrnit balon mezi tři tyče. Hosté v 9. minutě odpověděli Droppou, který pálil bez přípravy po přistrčení Třešňáka. Jihlavský brankář Krajíček jeho pokus vyboxoval. V 18. minutě Mešanovic odvážně pronikl podél lajny až před branku a jeho pokus si málem srazil do vlastní branky Valíček. Míč skončil naštěstí pro hosty těsně nad. Vysočina tradičně hrozila se standardek. Ve 26. minutě se kopal roh a s ním přišel obrovský závar ve sparťanském vápně. Gába ale nakonec napálil míč hodně vedle. Nervózní domácí příznivci se dočkali ve 39. minutě, kdy se vpravo uvolnil Gruber a centrem našel na zadní tyči Krutého, který se z voleje trefil mezi nohy Švengera. Vzápětí mohla Vysočina přidat druhou trefu po pěkné souhře tria mladíků. Tecl přistrčil balon do vápna Mešanovicovi, ten ještě posunul na Vydru a jeho střelu vykopával z brankové čáry Sus. Kýžený druhý gól však přišel brzy. Ve 43. minutě vyvojoval na půlce míč Krutý, pronikl až před branku a vypálil. Jeho střelu vyrazil Švenger pouze před sebe, k dobíhajícímu Teclovi, kterému se ještě balon do branky dostat nepodařit, ale bosenský útočník Mešanovic zachoval chladnou hlavu, uvolnil se přes gólmana a z bezprostřední blízkosti se nemýlil. Gólman Sparty se při této gólové situaci zranil a nahradil ho kolega Pávek.

Po první půli se zdálo být rozhodnuto. Jenže Sparta do druhé části vstoupila aktivně a měla i štěstí. Už ve 47. minutě Glaserův centr po rohovém kopu propadl mezi hradbu těl do pokutového území přímo na nohu Suse, který snížil domácí náskok. Brzy nato viděla drtivá většina stadiónu pokutový kop po zákroku na Tecla, ale píšťalka rozhodčího zůstala za pískotu tribun němá. Vysočina nechtěla dopustit překvapení a útočila. V 58. minutě hosté odvrátili balon na hranici vápna, tam se do střely opřel Mešanovic a Pávek jeho střelu vyrazil do tyče. Následná Krutého rána prolétla vedle branky. Kanonýr Mešanovic svoji dvougólovou normu naplnil v 66. minutě, kdy dostal přesnou přihrávku do běhu a přestože při zasekávačce upadl, rychle se zvednul a z hranice vápna tvrdě vystřelil k tyči – 3:1. V 71. minutě rozehrál roh Krutý na volného Grubera, který pálil nad branku. Vzápětí zadělal na drama Sparťan Glasser. Uvolnil se na levé straně a krásnou střelu zatočil z dvaceti metrů přesně k tyči. Vysočina znovu vede pouze o gól, ale výhru si už bez problémů pohlídala. Za svůj výkon a aktivitu si jistě zasloužila výraznější vítězství, ale nebylo jí přáno.

11.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 3:2
25.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 0:3