15.09.2006, Jakub Mezlík

Trápení Vysočiny bohužel pokračuje...

Trápení Vysočiny bohužel pokračuje...Vysočina ani v 7. kole nezvítězila. Na vlastním hřišti nedokázala zdolat poslední celek tabulky FC Dosta Bystrc-Kníničky a připsala si pouze bod za bezbrankovou remízu 0:0. Jihlavským fotbalistům, kteří nastoupili v pozměněné sestavě, se nedařila finální přihrávka a zejména zakončení.

7.kolo, pátek 15.9.2006, 19:00
0:0
(0:0)
BystrcBystrc

ŽK: Lovětínský - Simr. Rozhodčí: Douda - Košec, Mlsna
Diváci: 1030
FC Vysočina: Rzeszoto - Bartoš (61. Vladyka), Šourek, Kadlec, Cihlář - Čermák, Lovětínský, Demeter, Malínek (45. Svoboda) - Koukal (79. Rabušic), Faldyna.
Bystrc: Hrubý - Houšť, Schuster, Janíček, Krejčíř - Bajer, Veselovský (71. Mrázek), Nechvátal, Ševčík (85. Jirásek) - Simr, Smutný (90. Látal).

Trenér Bokša potvrdil své sliby a opět pozměnil sestavu. Pouze na tribuně zůstalo duo střelců našich posledních branek Veselý – Peteřík a na lavičku usedli zkušení Vladyka s čerstvou posilou Svobodou. Naopak se v základu premiérově v této sezóně objevili Čermák a Malínek. V průběhu utkání se své druholigové premiéry dokonce dočkal dorostenecký reprezentant Rabušic.
Úvod však zápasu navázal na herní křeč jihlavských z minulých utkání. Místo očekávaného tlaku byli hráči Bystrce překvapeni bezradností Vysočiny a útočnými možnostmi. Z letargie
probudili diváky snad pouze pološance Demetera a Faldyny.
Ve druhém poločase Jihlava přece jen přidala a vytvořila si tlak, v největší šanci ale Šourek v 57. minutě po rohovém kopu trefil pouze břevno. V podobné situaci mířil o deset minut později Kadlec nad a za další tři minuty pro změnu spálil stoprocentní šanci Faldyna, jenž po samostatném úniku netrefil branku. Tentýž hráč završil své střelecké trápení v 74. minutě při jednom z mnoha rohových kopů domácího celku. Když k úspěchu nevedla ani krásná střele Vladyky, kterou efektně vyrazil Hrubý, skončil zápas bezbrankovou remízou 0:0. Ta bezesporu přidělala další vrásky trenéru Bokšovi a vedení FC Vysočina.
Na lavičce Bystrce debutující trenér Oldřich Machala byl po zápase spokojen: „Získali jsme velmi cenný bod z půdy favorita soutěže. Jsem přesvědčen, že Vysočina nakonec do nejvyšší soutěže postoupí. Už jenom proto, co se zde pro postup dělá a buduje.“

7.kolo | FC Vysočina - Bystrc | 0:0
22.kolo | Bystrc - FC Vysočina | 1:1