08.03.2008, Miroslav Fuks

Starší dorost sehrál nesmírně smolný duel

Starší dorost sehrál nesmírně smolný duelStarší dorostenci ve zcela vyrovnaném duelu proti Baníku Ostrava prohrávali už 0:2, poté však sebrali poslední síly a skóre vyrovnali. Bohužel, hosté byli v tomto utkání maximálně produktivní a v poslední minutě dovršili smůlu jihlavským mladíků.

16.kolo, sobota 8.3.2008, 12:00
2:3
(0:0)
OstravaOstrava

Góly: 76. Šandera, 84. Tecl - 51., 60. a 90.
FC Vysočina: Hlavoněk – Bambula, Machálek, Raška, Černý – Šandera, Pražák (63. Kopic), Leligdon, Dobrovolný - Vydra (46. Pohanka), Tecl.

Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří si v první desetiminutovce vytvořili územní převahu. Poté však domácí omlazený celek (scházely zraněné opory Pikl a Filip, navíc nenastoupili do dospělých celků přeřazení Žejdlík, L.Procházka, Šamánek, Rabušic a Hušbauer) setřásl nervozitu a byl tím, kdo si vytvářel gólové šance. Gól měl na noze ve 26. minutě Šandera po přihrávce Vydry a velmi nebezpečná byla hlavička Černého ve 33. minutě po rohu Šandery.
Mnohem více dění přítomní diváci zaznamenali ve druhém dějství. Otevřela ho krásná hlavička Pohanky do břevna po křídelním centru Šandery. V brance bohužel neskončil ani následný závar. Nedáš – dostaneš bohužel platilo. Útočník Baníku se prosadil na pravé jihlavské straně a trefil se přímo k tyči – 0:1. Ke kýženému a zaslouženému vyrovnání nevedly ani další jihlavské šance – Dobrovolný střílel v 56. min. nad a po centru Tecla pálil v 59. vedle Šandera. A tak znovu kontroval Baník – jeho útočník se v 60. minutě prosadil na malém vápně po centru z pravé strany – 0:2. V tuto chvíli to s jihlavskými barvami vypadalo beznadějně, ovšem domácí mladíci se nevzdali. Konečně se ujala jedna z mnoha standardních situací, když v 76. minutě Šandera přímý kop zakroutil tak, že zapadl za levou tyč – 1:2. Brzy nato mohl  srovnat Tecl, ale jeho gólovku brankář vytěsnil vedle. Vzápětí nádherně vystřelil z 20ti metrů Kopic a trefil druhé břevno utkání. Neúnavně bojující Vysočina se zaslouženého vyrovnání dočkala v 84. minutě, když Šanderův volný přímý kop ideálně našel na malém vápně Tecla, který míč prodloužil do sítě 2:2. Tentýž hráč dokonce mohl dokonat obrat, ale jeho hlavička mířila v 89. minutě těsně nad. A tak v první minutě nastavení přišlo nesmírně kruté rozuzlení duelu. Baník tak dlouhou obléhal jihlavské vápno, až jeho hráč vystřelil a trefil se přesně k tyči 2:3.