30.01.2023, Josef Vrzáček

Starší dorost remizoval s muži divizního Hlinska

Starší dorost remizoval s muži divizního HlinskaOmlazený celek staršího dorostu sehrál velice cennou přípravnou konfrontaci proti dospělému týmu Hlinska, který usiluje o postup z Divize do ČFL. Naši mladíci byli zkušenějšímu a silovějšímu soupeři vyrovnaným sokem a zcela zaslouženě vybojovali remízu 2:2 (1:0), když jihlavské branky vstřelili Jakub Panský a Adam Starý.

Diváci: 50
FC Vysočina U19: Trešl (46. Leška) - Chytrý, Šmíd, Haala, Matoušek (46. Veselý) - Panský, Smejkal (55. Maňásek) - Och (55. Starý), Záruba, Udržal (46. Hudák) - Raus (46. Jelínek).

"Další přípravné utkání s naším omlazeným mužstvem jsme odehráli proti divizním mužům Hlinska, kteří mají ambici postoupit do vyšší soutěže. Začali jsme nebojácně, byli jsme více aktivní na míči, šli do vedení. Samozřejmě, že hosté byli důraznější v osobních soubojích, ale především v útočné fázi, kdy jejich urostlí hráči nám dělali problémy. Ve druhé části jsme soupeře nepoustěli do našeho pokutového a mohli jsme průběžné skóre navýšit, bohužel jsme nezvládli finalizaci velmi dobře připravených akcí. A tak vše rozhodující přišlo v poslední čtvrtině utkání. Nejprve hosté prokázali svoji zkušenost a z první finální přihrávky do vápna ve druhém dějství vyrovnali, následně jsme opět měnili stav a šli do vedení. Poté Leška chytil penaltu, vzápětí jsme neproměnili samostatný nájezd. Hosté se vyrovnání dočkali v samém závěru po naší drobné chybě v defenzívě. Jsem velmi rád za konfrontaci s dospělým fotbalem, s kvalitním soupeřem," okomentoval přípravný duel trenér Josef Vrzáček.