07.09.2018, Miroslav Fuks

Staré gardy FCV a Sparty se v krásném utkání rozešly smírně

Staré gardy FCV a Sparty se v krásném utkání rozešly smírněVrchol oslavy 70. výročí založení klubu obstaralo utkání veteránských výběrů FC Vysočina a Sparty Praha. Oba celky se sešly v parádních sestavách, předvedly množství krásných akcí a zaslouženě se rozešly smírně 4:4 (1:0). Za Jihlavu postupně skórovali Tomáš Kaplan, Michal Kadlec, Lukáš Staněk a Michal Veselý, za Pražany se dvakrát trefili Luděk Stracený a Václav Koloušek.

FC Vysočina veterániFC Vysočina veteráni
přát., pátek 7.9.2018, 18:00
4:4
(1:0)
SpartaSparta

Góly: 21. Kaplan, 48. Kadlec, 52. Staněk, 59. Veselý - 47. a 49. Stracený, 57. a 66. Koloušek
Diváci: 500
FC Vysočina veteráni: Rzeszoto, J.Bartoš - Veselý, Sláma, Tržil, Slavík, Bratršovský, Lovětínský, Caha, Vladyka, Ryška, Vácha, P.Bartoš, Kaplan, Hekerle, Kadlec, Hošťálek, Koníř, Staněk, Šebek, Zúbek, Sedláček. Trenéři: Marko, Vrzáček, Jansa.
Sparta: Blažek - Vrabec, Bažant, Denk, Margolius, Koloušek, Stracený, Jůn, Bláha, Siegl, Mocová, Pospíšil, Šmarda.

Za domácí legendy ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit Jirka Malínek a Ondřej Šourek, přesto měli trenéři Marko a Vrzáček z čeho vybírat. Na straně letenského klubu bylo k dispozici výrazně méně hráčů, tudíž Sparta uvítala výpomoc Michala Šmardy, asistenta trenéra FC Vysočina, jenž v rudém dresu strávil necelé dva ligové ročníky. Mezi hráči Sparty nechyběly dřívější jihlavské opory Václav Koloušek a Jaromír Blažek. Duel byl hrán na 2 x 35 minut.

V první půli kralovaly obrany. Navíc Bartoš se v jihlavské brance překonával. Jediná branka tak padla ve 21. minutě, kdy se po centru Cahy hlavou trefil Kaplan. Ve druhém dějství výrazně povolila ofenzivní stavidla a hrálo se nahoru-dolů. Na góly byla nesmírně bohatá pasáž mezi 47. – 52. minutou. To se o vyrovnání postaral Stracený, vzápětí akci FCV gólově zakončil Kadlec, po chvilce Stracený opět vyrovnal a o tři minuty později po Kaplanově centru hlavou zavěsil Staněk. Vyrovnání na 3:3 zařídil skvěle hrající Koloušek, ovšem Vysočina po chvilce znovu vedla, když Bratršovský hlavou našel Veselého, jenž překonal Blažka. Skóre dal v 66. minutě konečnou podobu Koloušek.