06.05.2012, Miroslav Fuks

Slovácko rozhodlo ve druhé části

Slovácko rozhodlo ve druhé částiDuel juniorek Slovácka a Vysočiny vyzněl ve prospěch pátého celku tabulky, přičemž hráči ze Slovácka o své výhře 3:0 rozhodli ve druhé půle. Zatímco domácí svoji sestavu vyztužili o zkušené Mezlíka, Lukáše či Kuncla, tak hosté přijeli v ryze juniorském složení.

Diváci: 75
Slovácko B: Matalyha - Ondica (38. Ohnutek), Pavelka, Lukáš (86. Malý), Palko, Jeleček, Kovář (71. Borusík). Kolínek, Čtvrtníček, Kuncl, Mezlík.
FC Vysočina B: Procházka - Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Fadrný (68. Cipruš) – Přibyl (75. Beránek), Kolařík, Zeman, Kliment - Vacek, Štancl (83. Kavka).

První šanci přinesla 6. minuta, kdy Pavelka kopal přímý volný kop z pravé strany a našel centrem zcela volného Kolínka, jenž střelou z voleje prověřil Procházku. Na druhé straně měli hosté v 9. minutě též výhodu standardní situace. Šandera našel přesně hlavu Štancla, který stál na přední tyči a brankář Matalyha zachránil. Možná největší šanci první části přinesla 33. minuta, kdy Přibyl utekl po levé straně, naservíroval míč Klimentovi a ten ze 14 metrů netrefil domácí branku. Domácí zahrozili v 36. minutě, kdy Kuncl přiťukl míč Pavelkovi, který se s míčem otočil a vystřelil jej nad. Ještě před odchodem do kabin pronikl Lukáš do pokutového území a levou nohou se snažil zakončit, ovšem střela mu vůbec nesedla a míč skončil na síti za hostující brankou.

Vstup do druhého poločasu vyšel Slovácku ideálně. Kolínek ve 49. minutě našel přihrávkou mezi obránci Kováře, pro něhož nebyl problém prostřelit brankáře Procházku - 1:0. Jihlava poté přidala na aktivitě, v niž nejvíce zaujala 57. minuta, kdy měl Šandera výhodu přímého volného kopu. Míč namířil doprostřed branky a s jeho střelou neměl brankář Matalyha problém. Slovácko předvedlo pěknou akci v 65. minutě. Mezlík našel dlouhým centrem Kováře, ten míč sklepl z první na volného Kuncla, který mířil do pokutového území, kde hledal Čtvrtníčka, jeho střelu však zablokoval hostující obránce na roh. Definitivní rozhodnutí zápasu přinesla 81. minuta, kdy Borusík přihrával do pokutového území Pavelkovi, kterého nedovoleným zákrokem Kryštůfek. Míč si k penaltě postavil Čtvrtníček a střelou do středu branky překonal brankáře Procházku. Tentýž hráč dal zápasu konečnou podobu v 89. minutě. To Kuncl poslal centr do pokutového území, ze kterého se hlavou prosadil Čtvrtníček.

„Na Slovácku jsme proti silnému soupeři sehráli velmi dobré utkání. Výsledkově jsme ho však nezvládli, neboť jsme byli zbrklí a netrpěliví nefinální a předfinální fázi. Zejména za stavu 1:0 jsme byli do 80. minuty aktivní a blízko vyrovnání. Bohužel, některé dobré příležitosti a přečíslení jsme nedotáhli do úspěšného konce," řekl po utkání trenér Roman Kučera.