25.10.2017, Miroslav Fuks

Slavia v Jihlavě o postupu rozhodla během sedmi minut

Slavia v Jihlavě o postupu rozhodla během sedmi minutFC Vysočina ukončila putování MOL Cupem ve 4. kole na štítu úřadujícího ligového mistra – Slavie Praha, když favorizovanému soupeři podlehl 1:3. Přitom první půle vyzněla lépe pro Jihlavu, když se ujala utažená střela Nového z dvaceti metrů. Jenže sešívaní ve druhé půli dokázali v rozmezí 52. a 59. minuty vstřelit tři branky a rozhodnout tak o postupujícím celku.

Diváci: 2348
FC Vysočina: Rakovan – Tlustý (65. Urblík), Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Záviška, Vaculík, Nový, Novotný (76. Dvořák) – Rabušic (68. Klíma), Ikaunieks. Náhradníci: Hanuš – Popović, Daníček, Fulnek.
Slavia: Kovář – Frydrych, Jugas, Bílek, Flo – Hromada, Rotaň – Stoch (46. Van Buren), Danny (77. Altintop), Zmrhal – Necid (88. Škoda). Náhradníci: Laštůvka – Sobol, Hušbauer, Bořil.

Kouč Ivan Kopecký oproti ligovému duelu s Bohemians učinil celou řadu změn, když v základní sestavě nastoupili Rakovan, Keresteš, Záviška, Nový, Rabušic a Novotný.

Aktivněji rozhodně začala Jihlava, která si ve 4. minutě vypracovala první šanci. Novotný se vlevo hezky uvolnil a poslal velmi dobrý centr před branku, na který si vyskočil Záviška a jen těsně minul levou tyč. V 6. minutě zaujala překvapivá rána Rabušice z pětadvaceti metrů, která jen o metr minula kasu stráženou gólmanem Kovářem. V 10. minutě o sobě poprvé dala vědět Slavia, když Zmrhal unikl po pravém křídle a v dobré pozici našel Dannyho. Ten pálil z první a našel jen připraveného Rakovana, který jeho ránu vyrazil na roh. V 16. minutě se ke střele odhodlal stoper Bílek, ale jeho pokus výrazně minul tři tyče. Obdobně se o chvilku později vedlo i Stochovi. V momentě, kdy se červenobílí začali dostávat do tlaku, přišel ve 21. minutě gól v síti Kováře. Vaculík posunul míč na střed na volného Nového, jenž se utaženou ránou z osmnácti metrů trefil přesně k pravé tyči – 1:0! Ve 26. minutě se do přímého kopu opřel Stoch a z pětadvaceti metrů jen těsně přestřelil. Ve 29. minuitě dostal na pravé straně příliš prostoru ke střele Frydrych, ale rána mu vůbec nesedla. V 33. minutě Nový velmi dobře rozehrál standardku z levé strany a při následném velkém závaru v malém vápně měli hosté štěstí, že podruhé neinkasovali.

Druhá půle sedm minut nenabídla výraznější šanci, když přišlo velmi šťastné vyrovnání Slavie. Frydrych v 52. minutě vyslal centr z pravé strany, který spoluhráče nenašel, ovšem Rakovan nestačil dostatečně zacouvat a míč zapadl pod břevno k zadní tyči – 1:1. O čtyři minuty hosté využili otevřeného prostoru, Van Buren lehce pronikl po pravé straně a předložil míč Necidovi. Ten zachoval chladnou hlavu a prostřelil Rakovana – 1:2. A katastrofální momenty jihlavské defenzívy pokračovaly, když v 59. minutě Danny vlevo vysunul Zmrhala a ten zpětnou přihrávkou ve vápně oslovil zakončujícího Floa – 1:3. Další minuty nabídly řadu ofenzivních akcí do otevřených obran. V 75. minutě zaujala Krečjího rána z dvaceti metrů, kterou Kovář s námahou vyrazil nad břevno. Následný roh hlavou šikovně prodlužoval Klíma, ale kulatý míč si cestu do sítě nenašel. V 77. minutě se do centru Keresteše položil Záviška a těsně minul. V 79. minutě Altintop posunul do šance Van Burena, ale Rakovan vyběhl včas a holandský ofenzivní hráč branku minul. Další šance už pohárový duel nenabídl a Slavia mohla slavit postup do čtvrtfinále.

3.kolo | Slavia - FC Vysočina | 2:0
17.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:0