19.09.2008, Jaroslav Wollmann

Sérii bez porážky utnula pražská Dukla

Sérii bez porážky utnula pražská DuklaPřesně jednáct měsíců trvala domácí neporazitelnost FC Vysočina. Utnula ji v 8. kole II. ligy pražská Dukla díky dalekonosnému projektilu Kolomazníka. Domácí bojovali, dřeli, vytvořili se několik nadějných šancí a standardních situací, ale gólového efektu se proti zkušeně bránícímu soupeři nedočkali. Vysočina tak podlehla Dukle nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

8.kolo, pátek 19.9.2008, 19:00
0:1
(0:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Branky: 12. Kolomazník.
ŽK: Lovětínský, Dupal, Gába, Gabriel - Svoboda, Novotný, Blaha.
ČK: 81. Gába.
Rozhodčí: Ochotnický - Pospíšil, Urban.
Diváci: 1550
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (76. Oliveira), Gába, Lovětínský, Cihlář (46. Kaplan) - Rabušic, Faldyna (64. Urban)
Dukla Praha: Svoboda - Šmíd, Novotný, Macháček, Vorel (46. Mikula) - Malý, Kolomazník (67. Hubka), Gedeon, Svatonský - Zelenka (82. Kulvajt), Blaha

O výsledku rozhodla 11. minuta, kdy z 25 metrů vyslal Kolomazník nevyzpytatelnou střelu, která skončila za zády gólmana Vojáčka ve středu branky. Domácí byli od začátku mnohem aktivnější, bojovali a snažili o gólové prosazení. Nezmrazil je ani inkasovaný gól a zejména v závěru poločasu Duklu přikovali na její polovinu. V šancích Faldyna dvakrát hlavou mířil mimo tyče, a když už před ním po Rabušicově sklepnutí Gabrielova centru byla jen prázdná brána, chyběl mu k zakončení krok. O chvíli později nejlepší kanonýr ligy mířil na brankáře Svobodu znovu sám, gólman Dukly míč vyrazil k Rabušicovi a jeho hlavičku z brankové čáry vykopl Macháček.
Aktivně začali domácí i druhý poločas. Ve 47. minutě Faldynovu střelu z dvaceti metrů výborně vyrazil gólman Dukly Svoboda a v 55. minutě dokonce tahal Svoboda po rohu Dupala a hlavičce Kadlece míč z brankové čáry. Gólu se domácí nedočkali ani po příchodu třetího útočníka Kaplana. Nebezpečná byla i Dukla, která ze zkušené defenzivní ulity dirigované veteránem Novotným vyrážela do velmi nebezpečných brejků. V tutovce byl v 72. minutě Svatonský po přihrávce Zelenky, ale Vojáček jeho střelu zachytil. Jihlavské snažení nezlomila ani 81. minuta, kdy byl vyloučen Gába. I v přesilovce se hosté bránili a nakonec svůj hubený náskok uhájili, když přežili i technickou střelu Urbana, která dvě minuty před koncem jen o centimetry minula břevno.