15.04.2004, Miroslav Fuks

Senzace! Vysočina postupuje do semifinále poháru!

Senzace! Vysočina postupuje do semifinále poháru!Fotbalisté FC Vysočina po pražské Slavii a Plzni vyřadili senzačně z Poháru ČMFS i obhájce trojeje - FK Teplice! Jihlavský tým tak své pohárové tažení vyšperkoval postupem mezi nejlepší čtyři týmy! O vstupence do semifinále rozhodla 18. minuta utkání a parádní volej Karla Večeři.

Diváci: 2150
FC Vysočina: Vorel 1 - Bartoš 1, Šourek 1, Čep 1, Baštař 1 - Veselý 1, Večeřa 1, Vladyka 1, Kotrys 1 - Hošťálek 1, Kaplan 1 (78. Polónyi).
Teplice: Poštulka - Skála (46. Doležal), Klein, Rada, Leitner - Kuchař (46. Benát), Ryška, Horváth (66. Mašek), Tesařík - Veleba, Verbíř.

Vynikající Vysočina versus studené Teplice, to byl obraz první půle. V 18. minutě zahrával Vladyka roh a nekrytý Večeřa volejem snů propálil Poštulku. Jihlavské nasazení ve všech řadách mělo jasně navrch a školilo Severočechy zejména na jejich pravé straně. Kotrys dvakrát zostudil Skálu: nejprve z jeho centru Veselý těsně přestřelil a vzápětí Kotrys sám rozezvučel břevno. Chvílemi až trapní hosté netrefili do přestávky bránu.

Mělo to být 5:0, protože dvakrát Hošťálek, Kaplan a Kotrys ve stoprocentních šancích Severočechy ušetřili. Z pohárové mapy vymazaný obhájce zahrozil pouze Velebovou ranou z osmi metrů, kterou Vorel zneškodnil. Spanilá jízda FC Vysočina nečekaně pokračuje.

Ve druhém včerejším čtvrtfinále zvítězila Sparta Praha v Příbrami . Už včera se hrály duely Liberec - Blšany (2:0) a Ostrava - Brno (1:0). Složení semifinálových dvojic určí pondělní los, o strahovské finále se bude hrát 4. a 5. května.