04.04.2016, Juniorskaliga.cz

První jarní výhra juniorky - nad Libercem

První jarní výhra juniorky - nad LibercemJuniorský tým se na šestý pokus konečně dočkal první jarní výhry, když tříbodovou touhu jihlavského celku odnesl Liberec. Nutno dodat, že vítězství FC Vysočina v poměru 2:0 (0:0) bylo zcela zasloužené. Branky domácího týmu zaznamenali Patrik Demeter z penalty a Jan Bajer.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kotnour – Vitásek (83. Beseda), Rychetník, Kriegsmann, Mišůn (46. Mlakić) - Štěpánek, Demeter - Fulnek, Jungr (62. Bajer), Šerý - Duba (46. Maruš).
Liberec: Konečný – Šustr, Čuřík, Ljulka, Chlumecký, Machuča (46. Bláha), Dydowicz (62. Cal), Karafiát (46. Micovčák), Krejčí, Frimmel, Obročník (77. Pospíšil).

Od úvodních minut se hrál poměrně vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí. Výjimka potvrzující pravidlo přišla v šesté minutě. Domácí posila z A-týmu Fulnek dostal po krásné individuální akci od Jungra naservírovaný míč prakticky před prázdnou branku, jenže byl dost z úhlu, a tak svou vyloženou šanci neproměnil. Následovala dlouhá a poměrně neatraktivní pasáž, kdy se oba týmy přetahovaly o každý metr hrací plochy. Nebylo k vidění mnoho šancí. Jediným, kdo se snažil výrazně tlačit do branky a posunout svůj tým do vedení, byl Jungr, který běhal, tvořil, leč bez efektu. V závěru první půle byla Jihlava o malinko aktivnějším týmem, ovšem branku vsítit nedokázala, a tak by po poločase byli spokojení především fanoušci defenzivního fotbalu. Úvodní perioda skončila bez branek.

Do druhé půle naskočil v dresu Vysočiny Maruš a hned měl první větší šanci této hrací části. Ani on však úspěšný nebyl. První v gól přetavená akce přišla v 61. minutě. Trefená ruka v pokutovém území Liberce znamenala pokutový kop. K jeho exekuci se postavil další kmenový hráč A-týmu Demeter a ranou k tyči poslal Vysočinu do vedení 1:0. Po inkasované brance se Liberec na chvíli zvedl, měl i několik šancí, které mohly ohrozit Kotnoura. Ale zatím žádnou vyloženě gólovou. To Jihlava se v 73. minutě radovat mohla. Po dlouhém autu a akci z pravé strany dostal Bajer naservírovaný míč před prázdnou branku a neměl těžkou úlohu - 2:0. Do konce zápasu mohli domácí přidat ještě další gól. To když Fulnek zkoušel překonat libereckého gólmana. Ale tomu tentokrát asi gól souzený nebyl. Když se neujala ani poslední akce zápasu, kterou měl pro změnu Liberec, dokráčela si Jihlava k poměrně pohodlnému zisku tří bodů.

"Dnes jsme od prvních minut šli poctivým a pracovitým výkonem za vítězstvím. V první poločase jsme však žádnou naši příležitost neproměnili. V poločase jsme hráčům zdůraznili, že ve své snaze musí vytrvat a být trpěliví. Úsilí se týmu vyplatilo, nakonec jsme se branek a zaslouženého vítězství dočkali," řekl po utkání trenér Josef Vrzáček.

11.kolo | FC Vysočina - Liberec | 1:1
25.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:0