22.04.2011, Jaroslav Wollmann & Miroslav Fuks

Proti Spartě se zaskvěli Tecl s Mešanovićem a Vysočina bere za výhru 5:1 tři body

Proti Spartě se zaskvěli Tecl s Mešanovićem a Vysočina bere za výhru 5:1 tři bodyNapravit zaváhání z Čáslavi se pokusili hráči Vysočiny v domácím duelu se Spartou. Vysočina se první braky dočkala celkem záhy, poté co v 8. minutě přežila Lačného tyč, udeřil ve 14. minutě Muris Mešanović a o dvanáct minut později rozvlnil síť Stanislav Tecl. Ve druhém poločase se dočkala branky Sparta, v 58. minutě se o snížení postaral Jan Krob. Domácím však nemuseli smutnit dlouho, o čtyři minuty později se trefil opět Muris Mešanović. Pozadu však nechtěl zůstat Stanislav Tecl, který si na 74. a v 83. minutu přichystal dva přesné zásahy. Vysočina porazila Spartu 5:1 a do tabulky si připsala tři důležité body.

23.kolo, pátek 22.4.2011, 18:00
5:1
(2:0)
Sparta BSparta B

Góly: 14. Mešanović, 26. Tecl, 62. Mešanović, 74. Tecl, 83. Tecl - 58. Krob.
ŽK: Tecl, Gába, Görner - Krob, Glaser, Hušek.
Rozhodčí: Paták - Lhoták, Szarowski.
Diváci: 1490
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý, Tlustý, Halama, Cihlář - Kopic, Gába, Dort (80. Kučera), Mešanović (72. Görner) - Šimonek (59. Gabriel), Tecl
Sparta B: Švenger - Sus, Hušek, Polom (46. Smetana), Krob - Glaser, Hašek (46. Doležal), Rada (70. Putz), Pavelka - Lačný, Kraják

Kouč Josef Vrzáček mohl vybírat z početného stavu zdravých hráčů a tak pouze na tribuně zůstali Krutý, Šimáček či Dolejš. Právě on a též Karlík byli těmi, kteří scházeli v základní sestavě oproti duelu v Čáslavi. Dolejše v záloze nahradil uzdravený Kopic a místo defenzivně laděného záložníka Karlíka šel do hry další útočník – Tecl, který si odseděl trest za 4 žluté karty.

Na hřišti se´od počátku plnilo předzápasové očekávání ofenzivního fotbalu. V první šanci se zjevil v 5. minutě Šimonek, ovšem po Kopicově centru z pravé strany nehlavičkoval přesně. Na druhé straně v 8. minutě trefil po přihrávce Krajáka Lačný tyč Uvarenkovy brány. Blízko branky byl v 13. minutě Gába, kterého na zadní tyči našel Dortův roh, ovšem jihlavský záložník z první mířil těsně tyče. O minutu později už Vysočina šla do vedení. Míč se přes Dorta dostal k volnému Mešanovićovi, který neměl problém trefit odkrytou branku – 1:0. Jihlava byla nadále aktivní a ve 26. minutě se dočkala druhé radosti. Dort rozehrál standardní situaci do vápna, kde se k míči prodral Tecla a hlavou skóroval – 2:0. Ve 33. minutě se po rohu ocitl v dobré příležitosti Kopic, jenže pohotově pálil těsně vedle. Ve 38. minutě vytáhl Uvarenko skvělý zákrok proti nebezpečnému Lačnému. O 2 minuty později se po rohu dostal míč na vápno k Veselého, jenž nedokázal zamířit přesně.

Ofenzivní fotbal pokračoval i ve druhé části. Sparta se v 58. minutě dokonce dočkala důležité kontaktní branky. Krob si výborně narazil s Krajákem a poté ve vápně krásně skóroval – 2:1. Vysočina naštěstí neznejistěla. Už v 62. minutě byl po pravém křídle vysunut Tecl, byl rychlejší, než sparťanský obránce, předložil střílený centr do vápna a na něj si krásně naskočil hlavičkující Mešanović – 3:1! V 74. minutě bylo na stadiónu ještě veseleji. Görner perfektně rozehrál standardní situaci na hlavu Tecla – 4:1! Skóre zápasu dala konečnou podobu 83. minuta. Dlouhý aut Cihláře se přes Kučeru šťastně dostal k osamocenému Teclovi, který na hranici malého vápna neměl problém skórovat a završit hattrick - 5:1. Sparta se v závěru mohla dočkat druhé branky, Putz do vápna přihrál Krajákovi, který však nemířil přesně.

8.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 2:0
23.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 5:1