04.05.2015, juniorskaliga.cz

"Předzápas" nabídl gólový festival

”Předzápas” nabídl gólový festivalJarní los Juniorské ligy opět svedl dohromady dva kluby, jejichž "áčka" se o pár dní později střetnou v SYNOT lize. Předzápas sobotního duelu FC Vysočina vs. Teplice nabídl ofenzivní podívanou, devět branek, řadu neproměněných šancí a zasloužené vítězství domácích v poměru 5:4 (2:2), když dvakrát skórovali Muris Mešanović a Petrik Demeter a jednu branku přidal David Štěpánek.

33.kolo, pondělí 4.5.2015, 13:30
5:4
(2:2)
TepliceTeplice

Góly: 8. a 34. Mešanović, 50. a 76. Demeter, 67. Štěpánek – 7., 16. a 89. Chukwuma, 69. Takács
ŽK: 49. Heger (TEP)
Rozhodčí: Zelinka – Antoníček, Podaný
Diváci: 80
FC Vysočina: Kotnour – Hron, Pedro, Kryštůfek (46. Ujčík), Mlakić – Demeter, Štěpánek Batioja, Nerad (46. Fulnek), Klusák – Mešanović (46. Kelbler).
Teplice: Lipš – Heger, Takacs, Horváth – Procházka – Martyrosian (65. Stybor), Stariko (65. Batryn), Balasz, Richter – Chukwuma, Mozol (65. Uhlíř).

Ofenzivní juniorskou partii rozjela 5. minuta, kdy první nebezpečnou střelu zkusil z levé strany vyslat Klusák, ale jeho rána ale zamířila jen do boční sítě. Místo toho tak šli o dvě minuty později do vedení hosté. Po akci středem hřiště se prosadil Chukwuma – 0:1. Severočeský celek však vedl pouze minutu, neboť Jihlavští bleskově vyrovnala. Také oni se prosadili po rychlém protiútoku, když se trefil bosenský střelec Mešanović – 1:1. Domácí toužili po dokonání obratu, ovšem místo toho v 16. minutě přišlo zaváhání obrany, které využil Chukwuma, obešel brankáře Kotnoura a poté zakončil do prázdné brány – 1:2. Osmnáct minut Vysočině trvalo, než znovu srovnala skóre. Ranou k tyči se z hranice velkého vápna prosadil opět Mešanović – 2:2. Dvě minuty před přestávkou mohli jít reprezentanti Vysočiny do vedení, když měl obrovskou šanci ke skórování Batioja. Ve vápně se k němu odrazil balon a ekvádorský fotbalista zkoušel okamžitě zakončit. Trefil ale nohy brankáře Lipše, který výrazně hosty podržel. Batioja tak své 25. narozeniny gólově neoslavil.

Jihlava tak na své vedení musela počkat do 50. minuty, kdy Demeter bezpečně proměnil pokutový kop – 3:2. Ten byl nařízen za faul Hegera na pronikajícího Hrona. Branka otevřela stavidla zajímavých útočných akcí, které se valily na obě branky. V permanenci byla zejména teplická defenzíva, která musela čelit četným nebezpečným brejkům Vysočiny, kterým však mnohdy scházela přesnost a klid. Blízko branky byl v 63. minutě Klusák, který svůj pokus z hranice šestnáctky poslal nad břevno. To Štěpánek si v 67. minutě vedl lépe a zužitkoval přesnou přihrávky Batioji do vápna – 4:2. Z pohodového utkání však bylo o dvě minuty později zase drama. Vysočina neubránila rohový kop a hodně lehce nechala snížit stopera Takácse – 4:3. Obdobnou slabší chvilku si domácí obrana vybrala v 89. minutě, kdy nechala završit hattrick Chukwumu. Naštěstí v té chvíli už domácí junioři vedli 5:3, když jejich pátou branku v utkání zaznamenal v 76. minutě Demeter, do sítě napálil odražený míč po střele Fulneka. V 87. minutě byl hodně blízko gólové radosti Kelbler, ovšem z bezprostřední blízkosti nastřelil jen tyč. V nastaveném čase Vysočina kontrolovala míč a dění v zápase a vyrovnání nedopustila. Duel skončil zaslouženým tříbodovým ziskem domácího celku, kterým upevnil výbornou 5. příčku tabulky.

"Odehráli jsme ofenzivně laděný duel. Mrzí mne chyby v naší defenzívě. Teplické branky ze standardních situací padly po našich školáckých chybách," uvedl po zápase trenér Pavel Procházka.

13.kolo | Teplice - FC Vysočina | 2:3
27.kolo | FC Vysočina - Teplice | 0:1