28.11.2020, Miroslav Fuks

Podzimní domácí prokletí se zlomit nepodařilo

Podzimní domácí prokletí se zlomit nepodařiloVarnsdorfské i domácí prokletí trvá. Bohužel, Vysočina nepotvrdila výhru z Vlašimi a na svém stadiónu nezvítězila ani v pátém podzimním duelu. Porazil ji Varnsdorf, tedy celek, který to na Jihlavu prostě umí a radoval se zde i na jaře. Jedinou branku bojovného duelu vstřelil v 72. minutě Kocourek – 0:1 (0:0).

Rozhodčí: Machač – Melichar, Šimáček
FC Vysočina: Číž – Křišťál, Štefánek, T. Vlček, Horák (81. Tureček) – Červ, Lacko (C) – T. Svoboda (46. Peřina), Shudeiwa (84. Ševčík), Smejkal – Arroyo (78. Araujo-Wilson)
Varnsdorf: A. Richter – Lehoczki, Kouřil, Zbrožek, Heppner (69. Hasil) – Ondráček – Schön (34. M. Kubista), Bláha, Kocourek, Rudnytskyy (C) – Šimon (79. Kubr)
Stanice TV prenosu: záznam

Kouč Aleš Křeček oproti duelu ve Vlašimi učinil dvě změny, když místo Peřiny a Turečka nastoupili odchovanci Svoboda a Shudeiwa.

Jednoznačně nejzajímavější moment první půle nabídla hned druhá minuta. Po chybě Štefánka postupoval sám na gólmana hostující Šimon, ale pouze nastřelil Číže a odražený balón z brankové čáry vykopl dobíhající Štefánek. Další minuty nabídly taktické manévry, pozorné defenzívy, boj o každý metr hřiště a pasáže, kdy jeden či druhý celek obléhal vápno soupeře. K přímému ohrožení branky nevedly ani standardní situace a rohové kopy. Nebylo divu, že poločas skončil bez branek.

Druhá půle nabídla o poznání zajímavější podívanou. V 53. minutě Smejkal mohl poslat svůj tým do vedení, ale v cestě mu stála tyč. Arroyo poté z dorážky trefil před sebou stojícího obránce a stejně se vedlo i Shudeiwovi. O chvíli později se po centru Smejkala z levé strany dostal ve vápně k hlavičce Křišťál, ale Richtera nepřekvapil. V 61. minutě se k zakončení dostal Ondráček, ale minul. Stejně se vzápětí vedlo Smejkalovi, který z pětadvaceti metrů natáhl ke střele, ale branku o metr minul. Vysočina byla ve druhé půli lepším celkem, ale do vedení šli hosté. V 72. minutě si míč na hranici vápna navedl Kocourek a trefil se krásně k zadní tyči – 0:1. Číž plachtil marně. O minutu později mohl vyrovnat Horák, ale uvnitř vápna stříl z úhlu a na dlouhou nohu nad břevno. Další akci FCV zakončil v 74. minutě Červ, ale z osmnácti metrů vypálil slabě jen do náruče Richtera. Vysočině nadále nebylo možné upřít obrovské úsilí, ale gólové vyústění scházelo. V 84. minutě se neujala ani rána Smejkala z osmnácti metrů. Severočeši nakonec cenný tříbodový zisk v nervózním závěru vydřeli.

10.kolo | FC Vysočina - Varnsdorf | 0:1
22.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 1:1