19.07.2010, Miroslav Fuks

Penalty Dorta a Krutého rozhodly o výhře

Penalty Dorta a Krutého rozhodly o výhřeFotbalisté FC Vysočina dnes ukončili herní soustředění v Blšanech duelem proti druholigovému Baníku Most. V něm díky dvěma proměněným penaltám Filipa Dorta a Petera Krutého zvítězili 1:2 (1:2). Zároveň tak završili blok přípravných duelů před novým soutěžním ročníkem. Už v sobotu 24. července jihlavský tým čeká první ostrý duel v I. kole Ondrášovka Cupu na půdě SFK Vrchovina.

MostMost
přát., pondělí 19.7.2010, 10:30
1:2
(1:2)

Góly: 11. Hofmann – 14. Dort z pen., 22. Krutý z pen.
FC Vysočina: Uvarenko (46. Rožník) – Gabriel, Halama, Šimáček, Tlustý (46. Veselý) – Karlík (46. Kosak) – Zelinka (46. Dolejš), Dort (46. Bača), Krutý (46. Tecl), Franěk (46. R.Demeter) - Šimonek (46. Simr).

Skóre zápasu otevřel povedenou střelou pod břevno z 28 metrů mostecký Hofmann. Vysočině v úvodu dělal problémy vysunutý presing soupeře, který nastoupil s řadou cizinců v sestavě. Hrál se rušný fotbal s šancemi na obou stranách. Vysočina jeho průběh začala obracet na svoji stranu od 14. minuty, kdy Dort bezpečně proměnil pokutový kop po faulu na Zelinku. O 8 minut později byl ve vápně sražen exmostecký Franěk a Jihlava po penaltě Krutého vedla 1:2. V poločase došlo na straně Vysočiny ke střídání hned osmi hráčů. A to navíc nemohli hrát lehce zranění Gába, Görner a Gavrić. „Most byl ve druhé části lepší v kontrole míče, my jsme zase měli nebezpečnější brejky. Na obou stranách nebyly proměněny 3 – 4 šance. Těší mne, že jsme tento zápas vydřeli do úspěšného konce. Během pětidenního tréninkového bloku jsme sehráli třetí zápas a hráči toho už měli dost,“ řekl k zápasu trenér Luboš Urban, který krátce zhodnotil i blšanské soustředění: „Vše nám vyšlo, měli jsme výborné podmínky k tréninku, regeneraci i ubytování. Dobře se zde o nás starali. Hráči prokázali perfektní přístup, tréninky a zápasy v rámci soustředění nám mnohé ukázaly. Těší mne, že tento pobyt navíc přispěl i ke stmelení kolektivu.“

12.kolo | FC Vysočina - Most | 1:1
27.kolo | Most - FC Vysočina | 1:0