25.09.2015, juniorskaliga.cz

Opluštilův gól na výhru juniorky v Liberci nestačil

Opluštilův gól na výhru juniorky v Liberci nestačilJuniorský tým si na půdě 6. celku Juniorské ligy připsal třetí remízu v probíhající sezóně. Jihlavské mladíky poslal do vedení v 26. minutě přesnou hlavičkou Marek Opluštil, ovšem domácí v 76. minutě dokázali vyrovnat na konečných 1:1, když Vejmola nejdříve lapil penaltu Frimmelovi, ovšem na dorážku již nedosáhl.

Diváci: 60
Liberec: Hroššo – Šustr, Bělíček (72. Knejzlík), Henzl, Chlumecký – Bláha, Machuča, Tabeira, Dydowicz (60. Cal Bartolo), Kaiser (46. Krejčí) – Frimmel.
FC Vysočina: Vejmola – Hron, Kriegsmann, Rychetník, Klusák – Opluštil (64. Zábordský), Štěpánek – Šerý (77. Mlakić), Marcin (46. Spirkoski), Fiala (88. Maruš) – Klíma.

Duel začal mnohem lépe pro jihlavskou Vysočinu, která udeřila jako první. V šestadvacáté minutě zužitkoval krásný centr z pravé strany Opluštil, když míč hlavou nasměroval přesně do protipohybu Hrošša – 0:1. Za několik okamžiků mohlo být pro Slovan ještě hůř. Klíma totiž obešel dva obránce a vystřelil přesně do horních pater brány. Strážce liberecké svatyně byl ale proti dalšímu gólu rezolutně proti a prudkou ránu vyrazil mimo nebezpečné území. Těsně před koncem první půle se ještě stihl ukázat v dobrém světle Chlumecký, jenž čistě v důležitém souboji uvnitř pokutového území odstavil od míče hostujícího útočníka a následně přesně rozehrál.

Druhých pětačtyřicet minut přineslo velký tlak Liberce. Nejdříve se Machuča snažil přelobovat hostující obranu, čímž by vyslal do gólové pozice Frimmela, nicméně Vejmola stihl vyběhnout včas a příležitost eliminovat. Poté šikovně pálil Bartolo, ten ale pro změnu zařízení těsně minul. Fotbalisté z města pod Ještědem skórovali v 76. minutě. Po faulu v pokutovém území byl bez většího rozmýšlení odpískán pokutový kop. Míč si na penaltový puntík postavil Frimmel. Jeho první ránu sice ještě hostující gólman Vejmola vystihl, avšak na dorážku byl již krátký – 1:1. V samotném závěru duelu znovu zahrozili Jihlavští. Mlakičova tečována rána z trestného kopu totiž prolétla jen těsně vedle levé tyče zařízení domácích, stejný osud potkal i o pár chvil později hlavičku Fialy. Z následného protiútoku mohl udeřit Frimmel, který se po pěkném centru dostal ke střele z velké blízkosti, ale míč namířil pouze do tyče, a skóre tedy zůstalo nerozhodné, což znamená, že si oba celky odnášejí ze souboje bod.

"Do zápasu jsme dobře vstoupili. Slušné příležitosti otevřít skóre duelu měli Štěpánek a Klíma, ovšem v šancích neuspěli. Poté domácí převzali iniciativu a my hrozili spíše z brejků, z nichž jeden gólově zakončili centrující Šerý a hlavičkující Opluštil. Závěr prvního dějství náležel Liberci, ovšem z tlaku se neprosadil. Jak první půle skončila, tak ta druhá začala. Slovan byl nadále aktivnější a šel za vyrovnáním. Důležitý moment zápasu přišel v 70. minutě, kdy jsme v brejku postupovali ve čtyřech na dva obránce, ovšem situaci jsme špatně vyřešili. Místo zvýšení vedení přišla o chvíli později penalta, z níž domácí vyrovnali. Bod za remízu musíme s pokorou přijmout, protože jsme nepodali tak dobrý výkon, jako v jiných duelech, v nichž jsme paradoxně prohráli," uvedl trenér Josef Vrzáček.

11.kolo | FC Vysočina - Liberec | 1:1
25.kolo | Liberec - FC Vysočina | 2:0