15.01.2014, Miroslav Fuks

O výhře nad Vlašimí rozhodla trefa Jakuba Teplého

O výhře nad Vlašimí rozhodla trefa Jakuba TepléhoVysočina na umělé trávě ve Vlašimi zvítězila nejtěsnějším poměrem 0:1 (0:0). Jedinou branku vyrovnaného přípravného utkání vstřelil v 84. minutě podařenou křížnou střelou útočník Jakub Teplý. Jihlavský celek je tak v zimní přípravě nadále stoprocentní a ve druhém utkání v řadě neinkasoval branku.

VlašimVlašim
přát., středa 15.1.2014, 15:30
0:1
(0:0)

Gól: 84. Teplý
Vlašim: Drápela – Sus, Petrů, Hauer (46. Tomášek), Starý (70. Putz) – Radoš, Wojnar, Vebr (46. A. Kučera), Putz (30. J. Kučera), Průcha (46. Krystan) – Jícha.
FC Vysočina: Blažek - Vaculík, Krejčí, Kryštůfek, Josl - Kliment, Jánoš, Harba, Kukoľ - Přeučil, Teplý. Náhradníci: Hanuš - Mešanović, Šilinger, Mikula.

Druholigová Vlašim byla prvoligovému favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Svěřenci kouče Vlastimila Petržely navázali na dobrý výkon z minulého týdne, kdy dokázali porazit kombinovanou sestavu Sparty na její půdě 1:3. Hrál se zajímavý duel ve slušném tempu, v němž se oba celky dokázali několikrát dostat do dobrých možností k zakončení. První velkou šanci zápasu měl v 10. minutě Putz, který z blízka trefil jen tyč a dorážka dobíhajícího spoluhráče pak skončila mimo. Na druhé straně pak v dobré příležitosti nemířil přesně Teplý.

Vyrovnané dění nabídl i druhý poločas, přičemž na jihlavském celku byla stále více znát únavu z náročné kumulace tréninků, mezi kterými nechyběla ani tréninková jednotka ve středu ráno. Navíc sestava Vysočiny, narozdíl od jedenáctky Graffinu, nedoznala během utkání žádné změny. Když domácí útočník nevyužil velkou šanci, v níž nedokázal trefit odkrytou branku, přišel trest na druhé straně. Utkání rozhodla 84. minuta, kdy se útočník Jakub Teplý uvolnil v rohu vápna a jeho technický pokus zapadl přesně k zadní tyči – 0:1.