06.05.2007, Miroslav Fuks

Neuvěřitelná gólová přestřelka přinesla tři body z Uničova!

Neuvěřitelná gólová přestřelka přinesla tři body z Uničova!Úterní domácí porážka se Zlínem juniorce výrazně zkomplikovala plány na záchranu v MSFL a proto svěřenci trenéra Tomáše Jansy odjeli do Uničova s cílem vysokou porážku napravit. A to se jí v boji proti čtvrtému celku tabulky bezezbytku povedlo! V zápase se hned čtyřikrát ujali vedení, které nakonec uhájili a z Uničova po málo vídané přestřelce vezou tři body za výhru 3:4. Dvě branky našeho týmu zaznamenal Vladimír Vácha, poprvé v jihlavském dresu se trefil Radek Gorol a rozhodnutí přinesla hlavička Jiřího Chlupa.

Diváci: 300

Uničov: Levý - Krpec, Poštulka, Vejvoda, Vaníček – Mazouch (72. Stoklásek), Večeřa, Látal, Laštůvka - Vodák, Masopust
FC Vysočina: Neuman - Bartoš, Kovařík, Havránek, Nešpor - Chlup, Gorol, Wasserbauer, Pacholík, Netrda (82. Naniaš) - Vácha (85. Šplíchal)

Juniorka vzhledem ke kolizi utkání „áčka“ na Bohemians využila služeb Bartoše, Gorola a Pacholíka a i proto si na levém kraji zálohy premiéru v MSFL odbyl dorostenec Netrda.
Domácí tým, který trénuje exjihlavský kouč Miloš Machálek, do zápasu vstoupil velmi dobře. Již v 1. minutě si vykopával hostující obránce střelu z brankové čáry! Jihlavští se však z úvodního náporu rychle vzpamatovali a odpověděli vedoucí brankou. Nádhernou střelou pod horní tyč Levého brány se ve 4. minutě trefil Vladimír Vácha. Otevřený a zajímavý zápas přinesl velmi zajímavý okamžik o tři minuty později. Gólman Vysočiny Neuman totiž fauloval v pokutovém území a sudí nařídil penaltu. Své zaváhání však dokázal napravit a penaltu bravurně chytil! Domácí se přesto již v 15. minutě dočkali vyrovnání. Při závaru po standardní situaci před hostující brankou trefil Masopust břevno a odražený míč usměrnil přesně do branky Vodák. Střelcem prvního poločasu však byl Vácha, který se 27. minutě skóroval hlavou. Odpověď domácích přišla až v závěru první půle. Po dalším faulu brankáře Neumana totiž domácí zahrávali další penaltu, kterou s přehledem proměnil Laštůvka.
Do druhé části vstoupili aktivněji domácí, ovšem střelecké příležitosti se jim ale nedařilo vypracovat. Naopak tvrdá střela jihlavského Radka Gorola z osmnácti metrů se v 69. minutě od tyče odrazila do branky a Vysočina potřetí vedla! A o dvě minuty Uničov potřetí vyrovnal… To si na vysoký centrovaný míč si nejvýše naskočil Krpec a hlavou vyrovnal. Tečku za málo vídanou gólovou přestřelkou nakonec učinil v 77. minutě Jiří Chlup. Svůj první gól v tomto ročníku si připsal zblízka hlavou po ideálním centru novice Netrdy. V nervózním závěru, který přinesl několik střídání a žlutých karet, už domácí počtvrté nevyrovnali a naše juniorka si tak připsala 29. bod v této sezóně.
„Jsem samozřejmě velmi spokojen, že jsme z Uničova dokázali poměrně překvapivě dovézt tři body. Na druhou stranu je musíme brát pouze jako nápravu domácí ztráty proti Zlínu B. Tento zisk nyní musíme potvrdit doma. V boji o záchranu nás nečeká nic jednoduchého,“ řekl po zápase kouč Tomáš Jansa, který pokračoval: „Hráči podali statečný výkon a vydali se ze všech sil. Zejména ve druhé části podali dobrý výkon. V první půli jsme se bohužel nevyvarovali chyb a byli jsme pod  tlakem. Tomu napomohl i rozhodčí odpískáním dvou penalt, přičemž ta druhá rozhodně nebyla na místě. Mrzí mne i skutečnost, že jsme všechny góly dostali ze standardních situací, na které jsme se speciálně připravovali, neboť jsme věděli, že je Machálkovi svěřenci zahrávají výborně.“