04.11.2012, Redakce

Nadějné poločasové vedení neudržely

Nadějné poločasové vedení neudrželyDalší direkt inkasovaly fotbalistky Vysočiny v devátém kole MŽFL na půdě Bruntálu. Osmá porážka v řadě měla o to hořčí příchuť, že přišla ve výborně odehraném prvním poločase.

Olympia BruntálOlympia Bruntál
10.kolo, sobota 3.11.2012, 14:00
5:3
(1:3)

Góly: 13. a 70. Jarošová, 51. Šandová, 74. Schoberová, 77. Křečková – 19. Vinická, 28. Šerá, 29. Burešová. Rozhodčí: Holodňák. ŽK: Wasserbauerová (Jihlava). Diváci: 20. Poločas: 1:3.
FC Vysočina: Kolouchová – Sedláková, Dáňová, Šerá, Králíková – Wasserbauerová (76. Zadinová), Lačná – Vinická, Burešová, Macháčková (85. Navrátilová) – Jouklová.

Hráčky Vysočiny měly od začátku utkání více ze hry, hned v úvodu mohly skórovat Jouklová, Lačná či Burešová. Míč do branky však nedopravily a z prvního protiútoku se dostaly domácí hráčky do vedení.

Nedeprimované Jihlavanky ale ještě více přidaly a skóre otočily. Po pěkně sehraném rohu dorážela Vinická, z přímého kopu mířila přesně Šerá, své dlouhé sólo přes půlku hřiště s jistotou proměnila Burešová – 1:3. „V prvním poločase holky předvedly bezesporu nejlepší podzimní výkon,“ uznal trenér Karel Líbal.

Ve druhém poločase ale nadějně rozehraný duel Vysočina ztratila. Bruntál začal očekávaným náporem a už po šesti minutách po skrumáži v malém vápně došťouchala míč do sítě Šandová. Jihlavské hráčky sice tlak soupeře postupem času eliminovaly, ale do zakončení se prakticky vůbec nedostávaly. Bruntál pak z nenápadné akce vyrovnal a během další sedmi minut obrat ve skóre dokonal. „Jakoby se holky lekly možnosti, že mohou vyhrát,“ nechápe naprosto odlišný herní projev týmu ve druhé půli Líbal.

Vysočina sice dlouho mohla myslet alespoň na nějaký bodový zisk, ale podobně jako před dvěma týdny v Hodoníně v závěru třikrát inkasovala a bylo po nadějích. „Evidentně nám chyběla v poli alespoň ještě jedna zkušená hráčka, která by dokázala hru uklidnit a něco vymyslet,“ poukazuje na nezkušenost kádru Líbal.

Poslední podzimní duel sehrají ženy Vysočiny v neděli od 11 hodin na stadionu Na Stoupách proti Brnu.