26.05.2014, juniorskaliga.cz

Na výhru v Plzni navázali na půdě Táborska

Na výhru v Plzni navázali na půdě TáborskaJuniorský tým navázal na cenný tříbodový zisk z Plzně a naplno bodoval i v posledním venkovním duelu v letošním roku Juniorské ligy - na půdě Táborska. Hektický zápas skončil výhrou FC Vysočina v poměru 2:3 (1:2), když dvakrát skóroval Martin Kelbler a jednou se trefil kapitán Jakub Fulnek.

Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hrkal
Táborsko: Winter – Bosnyak, Musiol (60. Kukučka), Rabiňák (81. Chirinciuc), Kluzák, Cihlář, Sazma, Traore (60. Stuchlík), Sladký, Neužil, Mariotti (66. Horváth).
FC Vysočina: Vejmola (28. Soukup) – Tomovič, Berky, Pedro, Klusák – Fulnek, Demeter, Urbánek, Levai - Maruš (51. Duba), Kelbler (81. Salcin).

Netrvalo dlouho a domácí Táborsko šlo do vedení. Na centr z levé strany si naběhl Zbyněk Musiol a přesnou hlavičkou nedal Vejmolovi šanci. První pořádný útok Táborska tak skončil gólem. Vysočině se navíc zranil brankář Vejmola, a tak musela v 28. minutě sáhnout ke střídání. Jako by hosty jejich nový gólman nakopl a hned minutu po příchodu Soukupa se hosté radovali z vyrovnání. Po standardce se k míči dostal kapitán Jihlavy Jakub Fulnek a z vápna dělovkou pod břevno nedal Winterovi šanci. Už v 32. minutě dokonala Jihlava obrat na 2:1. Na křídle se hezky uvolnil Štěpán Maruš a poslal míč přesně před branku na Martina Kelblera, který sice napálil míč do Wintera, ale balón se od Kelblera znovu odrazil a skončil v brance. Brankář Soukup se do dějin zápasu zapsal faulem v 41. minutě. K jeho smůle to byl faul penaltový a musel čelit Musiolově bombě. Soukup si nevybral správnou stranu, zastoupilo ho však břevno. Vysočina tak vyhrála poločas 2:1.

Táborsko se dočkalo vyrovnání v 58. minutě, kdy si na roh naběhl Adam Cihlář a trefil ukázkově k tyči. Jihlava šla znovu do vedení hned za minutu. Martin Kelbler předhonil Neužila a propálil brankáře Táborska potřetí. V závěru trefili hosté ještě tyč a zahodili další stoprocentní šanci, s výsledkem už ale nepohnuli. Táborsku se v posledních sekundách zranil Neužil. Po faulu na něj zahrával standardku z hranice vápna brankář Winter, ale ani on se mezi tyče netrefil. Jihlava tak zvítězila v Táboře 3:2.

"Úvod zápasu jsme nezachytili a domácí nás potrestali. Naštěstí jsme se vzchopili a ještě do poločasu jsme vedení strhli na naši stranu. Závěr duelu byl hodně hektický a nabídl šance na obou stranách. Stínem zápasu bylo zranění gólmana Luďka Vejmoly v obličeji," řekl k vítěznému zápasu trenér Pavel Procházka.