31.10.2021, Zuzana Michalková

Na Žižkově branka nepadla

Na Žižkově branka nepadlaVysočina po sparťanském béčku remizovala 0:0 i s dalším soupeřem z hlavního města a v tabulce tak stále zůstává na dvanáctém místě. V utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se oba celky rozešli smírně, každý bere bod. Největší šanci zápasu na straně Jihlavy měl hned v 7. minutě jihlavský dlouhán Vedral, jehož hlavičku po trestném kopu vyškraboval Milan Švenger. Největší šanci, kterou měl žižkovský soupeř, spálil v 89. minutě úplně volný Zeman, kterému na konci hezké domácí kombinace sjela střela z kopačky.

ŽižkovŽižkov
13.kolo, neděle 31.10.2021, 10:15
0:0
(0:0)

Rozhodčí: Proske – Melichar, Machač
Diváci: 810
Žižkov: Švenger – Koželuh, Sakala, Š. Gabriel, Řezáč – Petrlák (71. Diamé), Žežulka, Súkenník, Muleme (81. Nabijev) – Batioja (C) (90+1. Kadlec), T. Zeman Náhradníci: Myška – Kadlec, D. Richter, Kytka, Diamé, Nabijev, Ampuero
FC Vysočina: Vejmola – T. Svoboda (63. Peřina), T. Vlček, Pojezný, Štefánek – Křivánek (46. Fila), Tureček (74. Selnar), Lacko (C), Křišťál – L. Arroyo (63. Ritter), Vedral (80. Araujo-Wilson) Náhradníci: Jágrik – Peřina, Selnar, Araujo-Wilson, Tall, Ritter, Fila

Souboj 13. kola F:NL mezi Žižkovem a Jihlavou skončil bezbrankovou remízou. Domácí tak pod novým trenérem Martinem Pulpitem sice bodovali, zůstávají však v pásmu sestupu.

Jihlava přijela do hlavního města posilněná výsledkem z posledního kola, v němž remizovala s rozjetým sparťanským béčkem. Problémem však mohla být absence hlavního kouče Jana Kameníka, jehož nahradil Jozef Pavlík. Žižkov měl o motivaci postaráno, po sobotní výhře Třince se totiž nacházel na úplném chvostu tabulky. Na tříbodový zisk čekal už osm zápasů, nový impuls měla týmu dodat výměna trenéra, na lavičce stanul staronový kouč Pulpit.

První minuty utkání ukazovaly, že se bude jednat o vyrovnaný duel. Úvodní šanci měla Jihlava, když se k hlavičce po standardní situaci dostal Filip Vedral. Do akce musel domácí brankář Milan Švenger, který však spolehlivě zasáhl. Většina prvního poločasu nepřinesla gólovou příležitost, až v závěru se k ohrožení branky soupeře dostal i Žižkov. Na konci pohledné akce se ocitl Ondřej Žežulka, jehož střela z větší dálky skončila těsně vedle levé tyče hostující branky.

I po změně stran byl nejaktivnějším hráčem Žežulka. V 57. minutě zkoušel své štěstí střelou z dálky, ta však nezamířila mezi tři tyče. Obraz hry se za celý zápas neměnil. Necelá tisícovka fandů přihlížela nepřesným přihrávkám a marným pokusům o ohrožení jedné z branek. Až závěrečné minuty přinesly zajímavou situaci, kterou však totálně zpackal Tadeáš Zeman, jemuž střela absolutně nesedla.

Utkání tak nenašlo vítěze a celky se rozešly smírně. Jihlavu čeká další zápas před domácím publikem v pátek 5. listopadu od 18.00 hodin, soupeřem jí bude Vyškov.

13.kolo | Žižkov - FC Vysočina | 0:0
27.kolo | FC Vysočina - Žižkov | 4:3