30.09.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorostenci U16 remizovali s MFK Frýdek-Místek

V předehrávce 19. kola sehráli mladší dorostenci U16 na domácí půdě vyrovnané utkání s druhým celkem tabulky MFK Frýdek-Místek se závěrečným výsledkem 2:2 (1:1). Mezi střelce se zapsal z rohového kopu Lukáš Trnka a v druhém poločase dokázali hráči FCV vyrovnat díky koncovce Mirka Malaty.

19.kolo, středa 28.9.2016, 14:00
2:2
(1:1)
Frýdek-MístekFrýdek-Místek

Góly: 38. Lukáš Trnka, 80. Mirek Malata
Diváci: 50
FC Vysočina: Doležal – Havlín, Šrámek, Marek Malata, Novák – Lukáš Trnka, Vraspír (69. Vošmera) – Růžička, Pojezný (79. Geist), Zrůst (58. Havel) – Mirek Malata

"V předehrávce 19. kola jsme hráli na domácím hřišti proti druhému celku tabulky, který se pyšnil skórem 33:1, a ještě nepoznali hosté hořkost porážky. Do vedení se dostal v 17. minutě Frýdek-Místek z rychlého protiútoku, protože jsme ztratili zbytečně míč a pak jsme nedokázali přerušit hru na půlce soupeře. Odpověď přišla ve 38. minutě, když Růžička poslal dlouhý roh na úplně volného Lukáše Trnku, který ranou k tyči nedal brankáři šanci. Ve druhém poločase jsme v 63. minutě inkasovali po rohovém kopu, protože jsme nechali úplně volného útočníka hlavičkovat. Vyrovnání jsme se dočkali v 80. minutě, když Lukáš Trnka prostrčil míč do strany na nabíhajícího Vošmeru, který poslal míč před malé vápno, kde stál volný Mirek Malata a ten dokonal dílo. Po taktické stránce kluci zápas zvládli, protože hráli ze zabezpečeného zadku. Celkově jsme si vytvořili oproti Frýdku-Místku více gólových šancí, ale ke skórování nám chybělo větší štěstí. Soupeř prokázal svoji určitou kvalitu a po zásluze se držel na druhém místě v tabulce. Remíza je podle mě pro obě dvě strany spravedlivá, i když jsme vstřelili gól v poslední minutě. V zápase se střídaly pasáže, kdy jsme byli my lepší a pak naopak horší. V sobotu zajíždíme do Ostravy a čeká nás ještě těžší zápas." řekl k duelu trenér Libor Smejkal.