31.10.2016, David Zeman

Mladší dorost U16 prohrál na hřišti Karviné

Mladší dorost U16 prohrál na hřišti KarvinéV rámci 13. kola se mladší dorostenci U16 snažili napravit své předchozí zaváhání s Brnem na hřišti MFK Karviné. Bohužel mezi střelce se zapsal jen Mirek Malata a utkání z důvodů chyb ze standardních situací jihlavští 3:1 (1:1) nakonec prohráli.

KarvináKarviná
13.kolo, sobota 29.10.2016, 14:00
3:1
(1:1)

Góly: 38., 55. Podbiol, 62. Lalik z pen. – 14. Mirek Malata
Diváci: 50
FC Vysočina: Wendl – Marek Malata, Vraspír, Nováček (51. Havel), Novák – Lukáš Trnka, Šrámek – Havlín, Pojezný (70. Geist), Vošmera (67. Časta) – Mirek Malata

"Utkání jsme odehráli na těžkém terénu, kde se nedalo moc kombinovat. Do utkání jsme vstoupili aktivně a odměněni jsme byli ve 14. minutě, když Havlín poslal krásný ostrý míč na zadní tyč, kde se prosadil hlavou Mirek Malata. Poté naše tempo šlo dolu, protože se nám nedařily kombinace a museli jsme reagovat na dlouhé vzdušné míče domácích. Šance na zvýšení skóre byly, ale chyběla nám přesnost. V závěru poločasu se prosadili domácí, když zůstal ve vápně volný Podbiol, který si dokázal zpracovat míč a následnou nechytatelnou střelu poslal k tyči. Ve druhém poločase se prosadil po PVK hlavou znovu Podbiol, který nebyl dostatečně bráněn. Hned na to se mohl prosadit Vošmera, který ale ze slibnou šancí špatně naložil. V 62. minutě odpískal hlavní rozhodčí velmi sporný moment a okamžitě nařídil pro domácí pokutový kop, který Lalik s velkým štěstím proměnil. Dnes jsme si za předvedenou hru vůbec žádný bod nezasloužili, ale po výsledkové stránce jsme to měli zvládnout, protože šance na to byly. Škoda, že jsme nekopali z kraje zápasu jasnou penaltu po faulu na Šrámka, protože by byl vývoj možná úplně jiný. Teď je potřeba se z této prohry a z špatného výkonu rychle oklepat a musíme si v týdnu zápas důkladně pomocí videa rozebrat a poučit se z chyb." řekl k duelu trenér Libor Smejkal.