22.10.2021, Zuzana Michalková

Luděk Vejmola proti Spartě čaroval

Luděk Vejmola proti Spartě čarovalV páteční předehrávce 12. kola Fortuna:Národní ligy Vysočina remizovala se Spartou Praha B 0:0. Cenný bod pro domácí zařídil zejména brankář Luděk Vejmola svými zákroky z počátku druhého poločasu.

Diváci: 653
FC Vysočina: Vejmola – Peřina (79. Ritter), T. Vlček, Pojezný, Štefánek – Křivánek (84. Franěk), Tureček, Lacko (C), Selnar (63. Shudeiwa) – L. Arroyo (79. Fila), Vedral (84. Tall) Náhradníci: Jágrik – Franěk, Shudeiwa, Chocholatý, Fila, Ritter, Tall
Sparta B: Kotek – Gelašvili, Piško (C), Vitík (46. Šilhart) – A. Gabriel, Jonáš, Pudhorocký (89. Večerka), Ryneš, Dudl – Drchal, Schánělec (76. Turyna). Náhradníci: Tůma – Vácha, Šimáček, Turyna, Večerka, Holoubek, Šilhart

Letenská rezerva přijela na Vysočinu hájit druhou příčku, Jihlavští chtěli navázat na poslední domácí výhru proti Táborsku.
Proti béčku Sparty Vysočina opět spoléhala na Filipa Vedrala, nejlepšího střelce klubu. V posledních šesti kolech se trefil už čtyřikrát. Na druhé straně chyběl na hrotu vykartovaný kanonýr Václav Sejk, jeho místo zaujal Václav Drchal, ostřílený nejvyšší českou soutěží.

Jihlavští vstoupili do duelu lépe a hned první rohový kop ze sedmé minuty nabídl zajímavou akci. Radek Křivánek se po hlavičce už téměř radoval ze vstřeleného gólu, Milan Piško ale stihl před brankovou čárou šanci zneškodnit a míč s přispěním břevna odklidil z nebezpečného prostoru. V dalších momentech ukazoval svoji důležitost pro celek z Vysočiny Vedral, ve 20. minutě však povedenou přihrávku od Luise Arroya mezi tři tyče nevtěsnal. V prvním poločase více gólových akcí k vidění nebylo a branka tak do pauzy nepadla.

Největší šance Rudých přišla hned zkraje druhé půle, kdy Drchal potrápil obranu domácích a jeho šanci zlikvidoval až Vejmola. Jihlavský brankář se vytáhl i při dalších nebezpečných útocích, zasahovat musel zejména proti dalekonosné střele Tomáše Schánělce v 50. minutě. Svěřenci trenéra Michala Horňáka se nadále hnali do zakončení, prosadit se jim však v celém zbytku utkání nepovedlo. Úspěšnější nebyli ani domácí, a tak zápas skončil bez branek.

Rezerva Sparty tedy poprvé v letošní sezoně remizovala a body si tak s Vysočinou rozdělila. V nadcházejícím utkání se modrožlutí představí 31. října na hřišti Žižkova.

12.kolo | FC Vysočina - Sparta B | 0:0
26.kolo | Sparta B - FC Vysočina | 1:1