19.02.2017, Miroslav Fuks

Juniorský tým do jara vstoupil bezbrankovou remízou se Slavií

Juniorský tým do jara vstoupil bezbrankovou remízou se SlaviíJuniorský tým FC Vysočina do jarní části vstoupil bezbrankovou remízou proti Slavii Praha. Konfrontace 14. a 7. týmu Juniorské ligy přinesla kvalitní a agresivní fotbal, v němž však hrály prim silné defenzívy, které útočníkům nabídly jen málo šancí.

Diváci: 60
FC Vysočina: Rakovan – Rychetník, Kryštůfek, Mišůn (46. Beseda), Urdinov - Kolčava, Šerý - Záviška, Sargsyan, Fiala – Časta.
Slavia: Otáhal – Jakab, Mareš, Žežulka, Lauricella (67. Krejdl), Čermák, Bjeloš (74. Vávra), Prošek, Kocourek (90. Schulz), Alvir, Kodr.

Pro oba celky se jednalo o první utkání na jaře, a tak se úvod utkání nesl v duchu špatných rozehrávek, mnoha nepřesností, řady soubojů. Oba celky se nakonec dostaly po zajímavých akcích k několika nebezpečným střelám, ale jak Rakovan v brance Jihlavy, tak Otáhal na straně Slavie byli bez práce a úvodní půle žádnou větší šanci nenabídla.

Ani druhý poločas nepřinesl příliš zajímavých akcí. První větší možnost měl až deset minut před koncem domácí Záviška, který ale v brejku Vysočiny namířil svou prudkou střelu vedle branky. Další a zároveň poslední možnost domácího celku měl střídající Beseda, ale po centru ze strany v dobré pozici namířil hlavou míč nad branku. Ani jeden z týmů se tak nedokázal prosadit a nakonec si oba rozdělily body za bezbrankovou remízu 0:0.

„Sehráli jsme vydařené utkání proti kombinačně velmi silnému týmu Slavie. Hráčům náleží pochvala, že utkání zvládli po taktické stránce a soupeře nepustili do velkých šancí. Navíc jsme si sami dokázali vytvořit situace, v nichž jsme mohli vstřelit branku. Ve druhé půli hosté zvýšili aktivitu a ocitli jsme se pod tlakem. Naše defenzíva se s tím však dokázala vyrovnat. Naopak jsme si vytvořili dvě možnosti, kdy mohli Záviška po rychlém brejku a Beseda po standardní situaci skórovat. Škoda, že jsme na branku nedosáhli. Kluci by si ji za bojovný výkon zasloužili,“ řekl po utkání trenér Michal Kadlec.

3.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:1
17.kolo | Slavia - FC Vysočina | 2:0