14.09.2015, Miroslav Fuks

Juniorské prokletí: čtvrtá prohra 2:1 v řadě

Juniorské prokletí: čtvrtá prohra 2:1 v řaděJuniorský tým na Spartě smolný a neúspěšný vstup do sezóny nepřetrhl. Ve vyrovnaném duelu si připsal čtvrtou porážku 2:1 v řadě, celkově pak už pátou prohru v lize a i po sedmém kole čeká na první výhru. Svoji první branku v Juniorské lize zaznamenal dorostenecký reprezentant Jiří Klíma.

Diváci: 60
Sparta: Štěch – Kadlec, Piško (46. Rajmon), Hovorka (19. Záviška), Sáček, Kulhánek, Kitanovič (88. Císařovský), Matoušek (46. Špaček), Surmaj (86. Cabadaj), Čavoš, Čapek.
FC Vysočina: Rakovan – Hron, Rychetník, Štěpánek, Klusák – Jánoš (46. Zábrodský), Opluštil – Šerý (86. Maruš), Demeter, Fiala (66. Spirkoski) – Klíma (77. Mlakić).

Úvod utkání se více vydařil hostům, jenže ti ze svých vybojovaných pozic nedokázali otevřít skóre zápasu. Velké šance neproměnili Klíma a především Fiala. Otěže pak převzala Sparta, která se tlačila před branku, což dělalo starosti Rakovanovi v bráně. Po více než dvaceti minutách hry přišla první gólová akce. Na levé lajně si Kitanovič položil Rakovana a míč se pak dostal k Čapkovi, který dorážel do odkryté branky a Sparta vedla - 1:0. Domácí mohli zvýšit své vedení o tři minuty později, kdy se Čapek dostal za obranu, poradil si i s gólmanem, jenže posléze se zalekl obránců a vypálil pouze do boční sítě. Deset minut před koncem se Jihlavským podařilo srovnat. Na hranici pokutového území se k balónu dostal Klíma, jehož krásná rána z voleje zapadla k levé tyči - 1:1. Chvíli poté mohla Vysočina vést, ovšem dalekonosný lob přes vyběhlého Štěcha skončil těsně vedle.

Druhá část duelu už byla více opatrná, spousta akcí končila ještě před šestnáctkou a bez zakončení. Brankáři sbírali vysoké centry nebo sražené střely, ovšem těch čistých zákroků si příliš nepřipsali. Když už se jeden z týmů dokázal dostat do zakončení, mířilo mimo tři tyče.Domácí dlouho toužili po vítězné brance a dočkali se v 77. minutě. Po chybě soupeře se k míči dostal Sáček, jenž v přečíslení zachoval chladnou hlavu a přihrával na Špačka, který střílel přesně k levé tyči - 2:1. Jihlava se snažila o vyrovnání, když největší příležitost hostů si v 82. minutě připsalo duo Spirkoski – Klusák. Prudký centr druhý jmenovaný bohužel napálil takřka z brankové čáry nad.

"Myslím, že se na Strohově hrál výborný zápas, který mohl klidně skončit 5:5. Dobře jsme do něj vstoupili, ovšem šance Klímy a Fialy zůstaly nevyužité. Domácí byli směrem dopředu velmi nebezpeční, z čehož vytěžili úvodní branku zápasu. Klíma však parádní střelou dokázal vyrovnat. Ve druhé půli Sparta více držela míč a my jsme se trochu zatáhli. Šancí bylo mnohem méně a duel spěl k remíze. Jenže přišla fatální chyba Rychetníka, která znamenala branku v naší síti a v konečném důsledku čtvrtou porážku 2:1 v řadě. Opět nás srazila individuální chyba a jsme zklamaní z výsledku. S předvedeným výkonem, systémem hry a nasazením hráčů, což by v juniorské kategorii mělo být důležitější než výsledek, však můžeme být spokojení. Minimálně bodu jsme byli velmi blízko, na druhou stranu se třeba ocenit výkon Sparty," okomentoval duel trenér Josef Vrzáček.

1.kolo | FC Vysočina - Sparta | 0:0
30.kolo | Sparta - FC Vysočina | 5:0