08.04.2015, juniorskaliga.cz

Juniorka vydřela cennou výhru nad Baníkem

Juniorka vydřela cennou výhru nad BaníkemStřetnutí 5. a 7. celku Juniorské ligy nabídlo vyrovnaný, bojovný a nepochybně kvalitní duel, v němž se z vítězství mohly radovat oba týmy. Štěstí se však nakonec usmálo na domácí fotbalisty, kteří zápas rozhodli parádní trefou Davida Štěpánka z přímého kopu. V prvním dějství srovnal vedení Baníku Tomáš Duba.

28.kolo, středa 8.4.2015, 13:30, Na Stoupách
2:1
(1:1)
OstravaOstrava

Gól: 15. Duba, 87. Štěpánek – 9. Tomšů
ŽK: 57. Nerad (JIH) – 36. Helešic (OVA), 64. L. Kundrátek (OVA)
Rozhodčí: Pfeifer – Reich, Fridrichovský
Diváci: 60
FC Vysočina: Kotnour – Hron (26. Mlakić), Pedro, Zábrodský, Chyla - Štěpánek, Jánoš (46. Nerad) – Spirkoski (79. Ujčík), Demeter, Urbánek (46. Klusák) – Duba (72. Kelbler).
Ostrava: Andrejko – Honiš, Zawada, Ožvolda (70. Hrdlička), Byrtus, Šašinka, Szotkowski (58. Čech), L. Kundrátek, Tomšů, Helešic, Pyclík.

Začátek utkání začal nejprve vyrovnaně, nakonec se ale přeci jenom hned z úvodu měnilo skóre. Prosadil se totiž hostující Baník Ostrava. V deváté minutě zužitkoval parádní centr přes polovinu hřiště Tomšů, který zakončoval z hranice vápna kolem vyběhnutého brankáře domácích Kotnoura - 0:1. Netrvalo ovšem dlouho a skóre se měnilo podruhé. Přesně po čtvrt hodině hry se totiž prosadil domácí Duba, jenž se objevil nehlídaný v malém vápně a zúžitkoval přesnou přihrávku Spirkoskiho z pravého křídla - 1:1. Krátce poté mohl vedení na stranu Ostravy strhnout Byrtus, jeho prudký projektil ale zamířil jen těsně vedle tyče. Zbytek první půle už toho příliš nenabídl, to až na akci, která první část celou uzavřela. Demeter vlétl do vápna, následně obdržel míč, jenomže střelou do levé části brány hostů označkoval pouze tyč.

Jak Jihlava první poločas skončila, tak také druhý začala. A znovu u toho byl Demeter, po jehož akci podruhé v utkání zvonila tyč. Domácí pak svojí aktivitu chtěli převtělit ve vedoucí branku, šance měla však i Ostrava. Menší příležitosti ale ani jeden z týmů nevyužil. Za zmínku i tak stojí únik domácího hráče, kterým byl Spirkoski. V této situaci se ovšem vyznamenal Andrejko, jenž dokázal míč polapit. Deset minut před koncem zápasu mohli vedení na svojí stranu strhnout hosté. Nejprve se předvedl domácí brankář, poté pálil Čech mimo, až nakonec Baník dostal míč do brány. Tak se ovšem stalo až po útočném faulu. Skóre se ale přesto měnilo. Tři minuty před uplynutím základní hrací doby rozehrával deset metrů před velkým vápnem hostů přímý kop Štěpánek. Ten míč parádně poslal přes zeď do levého rohu brány a vystřelil tak Vysočině tři body - 2:1.

11.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 2:0