28.03.2014, Miroslav Fuks

Juniorka veze výhru z druhé Mladé Boleslavi!

Juniorka veze výhru z druhé Mladé Boleslavi!Juniorský tým FC Vysočina se dočkal odměny za svůj bojovný a taktický výkon na půdě 2. celku tabulky Juniorksé ligy. Proti Mladé Boleslavi se radoval z poměrně překvapivé výhry 1:2 (0:0), když v 70. minutě otvřel skóre zápasu Dominik Pedro a ve 3. minutě nastavení strhl vedení na jihlavskou stranu David Klusák!

Ml. BoleslavMl. Boleslav
29.kolo, pondělí 31.3.2014, 15:00
1:2
(0:0)

Góly: 90. Fidrich – 70. Pedro, 90+2. Klusák
Rozhodčí: Svatík – Pospíšil, Matějček.
Ml. Boleslav: Hankič – Geissler, Vraštil, Pajer, Křapka – Eliáš, Kateřiňák (82. Klíma) – Bartl, Mehanovič, Fousek (76. Fidrich) – Kozma.
FC Vysočina: Soukup – Tomovič, Pedro, Berky, Vepřek – Demeter, Urbánek – Fulnek, Duba (69. Kelbler), Levai (46. Klusák) – Maruš (85. Salcin).

Domácí mladíci chtěli potvrdit svoji 2. příčku v tabulce a boj o její 1. příčku, tudíž se od prvních minut vrhli do útoku. Byli velice aktivní a směrem brance gólmana Soukupa vyslali celou řadu střel. Nejblíže gólu byl ve 13. minutě Mehanovič, jenž nastřelil břevno. Ani Vysočina se nezůstávala pouze v obranné ulitě a snažila se každé příležitosti využít k ohrožení branky. Ofenzivní představení nakonec v první žádnou branku nepřineslo.

I ve druhé půli byla herní a střelecká aktivita na straně domácího výběru, ovšem první branku zápasu zaznamenali hosté. V 70. minutě skóroval stoper Pedro. Duel vyvrcholil v nastaveném čase. Nejprve se v 90. minutě domácí hráči dočkali vyrovnání, které padlo po jejich 11. rohu v utkání. Roh Boleslavi vyboxoval brankář Soukup jen k Fidrichovi, který skóroval – 1:1. Všechny body však nakonec putovali na Vysočinu, neboť ve třetí minutě nastavení strhl tříbodový zisk na stranu Vysočina hlavičkující Klusák, který zakončil rychlý brejk vedený Fulnekem.

„Zápas jsme odehráli takticky, s velkým nasazením a bojovností. Domácí kombinovali, ale naráželi na naši organizovanou obranu. Celé mužstvo dnes odvedlo statečný výkon,“ ocenil přístup svých svěřencům trenér Pavel Procházka.

9.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 3:1
23.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 2:1