22.05.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka veze cennou výhru z Plzně

Juniorka veze cennou výhru z PlzněPředehrávka 42. kola mezi desátou Plzní a jedenáctou Jihlavou nabídla pohledný fotbal se sedmi brankami. Hosté sice vedli, domácí ale dokázali otočit na 2:1. Podobný obrat ale po přestávce převedli také hosté, kteří dokázali ještě jednou zareagovat i na následné plzeňské vyrovnání. Zajímavá přestřelka dvou sousedů v tabulce tak skončila výhrou hostů z Vysočiny 3:4.

PlzeňPlzeň
42.kolo, čtvrtek 22.5.2014, 17:00
3:4
(2:1)

Góly: 21. Demeter (vl.), 42. Hrdlička, 76. Černý – 11. Demeter (pen.), 55. Fulnek, 60. Urbánek, 79. Kelbler
ŽK: Chocholoušek – Pedro
Rozhodčí: Severýn – Hrabovský, Kříž
Plzeň: Švihořík – Piroch, Domabyl, Medveděv, Hrdlička, Hvězda (72. Hradecký), Hrubý, Lukeš, Glazer (57. Lešek), Mariánus (57. Černý), Chocholoušek.
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič, Berky, Pedro, Klusák - Fulnek, Demeter, Urbánek, Levai (77. Salcin) - Duba (46. Maruš), Kelber.

Vedení se ujali hosté a to hned v 11. minutě. Ve vápně Plzně se jeden z hostujících hráčů dostal do dobré pozice a byl zastaven v rozporu s pravidly. Nařízenou penaltu pak proměnil přesnou ranou po zemi Patrik Demeter. Viktoriáni se snažili o rychlou odpověď a to se jim také po chvíli podařilo. Hrdličkův pád ve vápně ještě v pokutový kop nevyústil, deset minut po obdržené brance se ale dostal po levém křídle až k brankové čáře Glazer a přihrávkou pod sebe vybídl volného Hvězdu. Ten v jasné pozici sice trestuhodně napálil jen brankáře Vejmolu, od něj se ale balon odrazil před branku do souboje Patrika Demetera s nabíhajícím Domabylem a jihlavský střelec znovu prokázal svůj zabijácký instinkt, tentokráte se však trefil do vlastní branky. Ve zbytku poločasu se hrálo poměrně vyrovnaně, ještě před pauzou se ale dokázali domácí prosadit, když využili rychlého protiútoku. Vítězslav Hrdlička si naběhl na malé vápno, odkud z voleje po centru z pravé strany propálil Vejmolu.

Do druhé půle naskočil za hosty místo Duby Štěpán Maruš a krátce po pauze se mohl prosadit. Balon si ale v dobrém úniku příliš daleko předkopl a brankář Švihořík mu jej ukopl. Hosté se ale přece jen dočkali vyrovnání. V 55. minutě zůstal na zadní tyči osamocený Jakub Fulnek, který propálil plzeňského brankáře parádním volejem. Hosté se ale s vyrovnaným stavem nespokojili a zhruba po hodině hry dokonali druhý obrat ve skóre. Jan Urbánek si za velkým vápnem navedl balon do středu pole na levou nohu a přesnou ranou na pravou tyč skóroval. Západočeši dokázali odpovědět, když se zhruba čtvrt hodiny před koncem prosadil střídající Daniel Černý, který zakončoval dorážkou do prázdné branky rychlou kombinaci svého týmu. Hosté ale měli v rukávu ještě jedno eso, a sice Martina Kelblera, který tři minuty po vyrovnávací brance Černého vracel svému týmu vedení. Zůstal osamocený na zadní tyči a Švihoříka proláli podařeným volejem. Domácí už se na další odpověď nezmohli a Jihlavě doma po velkém boji podlehli 3:4.

"Po prohrané první půli jsme ve druhém dějství přidali na pohybu a po pohledných akcích jsme zápas otočili. Jsme rádi, že z Plzně vezeme cenné tři body," řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

10.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
24.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 1:1