16.09.2013, Miroslav Fuks

Juniorka ve Varnsdorfu potvrdila úlohu favorita

Juniorka ve Varnsdorfu potvrdila úlohu favoritaJuniorský tým FC Vysočina se po dvou dorážkách znovu dočkal tříbodového zisku, když potvrdil úlohu favorita na stadiónu posledního celku Juniorské ligy. Varnsdorf se sice ujal vedení, ovšem hosté skóre rychle otočili a po zásluze se dočkali výhry 2:5 (1:3), když jihlavské góly zaznamenali Tomovič, Fulnek, Kliment a dvakrát Teplý.

VarnsdorfVarnsdorf
9.kolo, pondělí 16.9.2013, 17:00
2:5
(1:3)

Góly: 6. Cana, 54. Just – 7. Tomovič, 9. Fulnek, 29. Kliment, 60. Teplý (pen.), 84. Teplý
ŽK: Cana
Rozhodčí: Berka- Kubr, Váňa
Diváci: 50
Varnsdorf: Svoboda – Filip, Šraga, Ruszó, Daníček, Cana, Černý, Lebruška(K), Just, Mpong, Synek Náhradníci: Pollach, Čurgali, Halbich, Kučera, Klouda
FC Vysočina: Vejmola – Mikula, Pedro, Berky, Levai (46. Kelbler) - Kliment, Fulnek, P.Demeter, Tomovič (68. Dvořáček) - J.Kučera, Teplý (84. Čáp).

Domácí do zápasu vstoupili nadějně. V 6. minutě se po centru z pravé strany dostal k míči Cana, nadvakrát ho zpracoval a nádhernou střelou nedal Vejmolovi šanci – 1:0. Hned z rozehrávky a závaru ve vápně hosté okamžitě srovnávali skóre zápasu, když se trefil Tomovič – 1:1. A už v 9. minutě skóre otočil Fulnek – 1:2. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem zároveň si museli dávat velký pozor na hostující brejky. Jeden takový v 18. minutě neproměnil na gól Teplý. Úspěšnější byl v 29. minutě, který prokázal důraz v pokutovém území a zvýšil na 1:3. Do poločasu už se skóre nezměnilo.

Varnsdorf do druhé půle nesložil zbraně a toužil po zdramatizování zápasu. V 54. minutě se Justovi podařilo snížit na 2:3. Důležitý moment zápasu nastal v 58. minutě, kdy se diváci dožadovali penalty za faul na Daníčka, ovšem rozhodčí byl však neoblomný. Naopak během té samé minuty odpískal pokutový kop na druhé straně. Ten bezpečně proměnil po hodině hry Teplý – 2:4. O výsledku zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. Skóre dal konečnou podobu právě útočník Teplý, který v 84. minutě využil chyby Lebrušky, vystihl jeho přihrávku brankáři a podruhé ho překonal – 2:5.